SEÇİM ÇALIŞMALARI TAMGAZ!..

Tarih: 2013-10-22 16:33:00

CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Bahaddin Arı Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesini ziyaret etti. Bahaddin Arı’yı Tüketici Hakları Dernek Başkanı Ali Topaloğlu, Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı

CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Bahaddin Arı Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesini ziyaret etti.

Bahaddin Arı’yı Tüketici Hakları Dernek Başkanı Ali Topaloğlu, Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Bahaddin Arı, ziyarette yaptığı konuşmasında, “Bu gün Tüketici hakları Derneği ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bende Tüketici Hakları Derneği Üyesi olarak başta Dernek Başkanımız Ali Topaloğlu arkadaşımız olmak üzere tüm yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımıza yapmış oldukları çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Dernek kurulduğu günden bu yana hem dernek üyesi olarak hem de basından yapmış olduğunuz çalışmaları takip ediyorum. Kentte kamusal hizmet veren kuruluşlardan bir tanesisiniz. Özellikle dünyada ve ülkedeki gerek yoksullaşma gerekse hizmet alanları yoğunlaştıkça doğal olarak tüketici bilincinin gelişmesi anlamında Tüketici Hakları Derneğine de görevler düştü. Bu görevlerde doğal olarak bankadan kredi kartlarına, özellikle belediyelerin sosyal politikalar konusundaki yada yoksul vatandaşa yönelik yapacağı hizmetler konusunda yada tam tersi getirdiği yükler konusunda özellikle Tüketici Hakları Derneği gerçekten bu güne kadar bir çok sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilere oranla çok özel çaba gösterdiler. Ben bu çabalarından dolayı dernek başkanımızı tebrik ediyorum. Çünkü Belediyenin yada devletin yapması gereken sorumlulukları da üstlenmiş bir şekilde yapıyorlar. Hangi şartlarda yaptıklarını da ben çok iyi biliyorum. Aslında bu çalışmaları devlet kamu yararı üzerinden kendi üzerine alarak yapması gerekiyor.  Hatta bu dernekleri kirasından personel politikasına kadar üstlenmesi gerekiyor. Daha geniş ortamlarda hizmet verebilmesinin imkânlarını sağlaması gerekiyor ama ne yazık ki gönüllü kamu kuruluşu bu güne kadar gerçekten birkaç arkadaşımın fedakârlığıyla bu günlere geldi yıllardır binlerce vatandaşımıza hizmet veriyor. Biraz öncede bir vatandaşımız geldi, burayı bir devlet kurumu olarak görüyor elinde dilekçesiyle geliyor buradan yapması gerekli itirazları yapıyor. O nedenle ben Belediye Başkanlığı açısından baktığımda gerekli desteği verdik mi dersek vermedik. Bunu tüm samimiyetimle söylemek isterim. Gündeme soktuğu özellikle tüketiciyi ilgilendiren birinci derecede sorunlarda ortak proje üretebildik mi? Üretemedik. Bende işte bu nedenle aday adayı oldum. Hem tüketici haklarının korunması gelişmesi bilinçli tüketicinin yaratılması konusunda geniş halk kitlelerine daha iyi hizmet verme adına aday oldum. Umuyorum önümüzdeki dönemde Tüketici Hakları Derneğiyle beraber gerek fiziki çalışma ortamlarının sağlanması açısından gerekse de bu kentteki verdikleri gönüllü hizmetten dolayı elimizden geleni yapacağız. Bu konuda bunun sözünü vermek istiyorum. Ben bu güne kadar vermiş oldukları hizmetlerden dolayı da bir kez daha dernek başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tüketici Hakları Dernek Başkanı Ali Topaloğlu, ise “Bahaddin Bey bizim içimizden biri aynı zamanda derneğimizin üyesi. Özellikle tüketicilerin sorunlarını kamuoyuna yansıtmada diğer basın mensuplarımız gibi bize çok büyük katkıda bulunan bir arkadaşımızdır. Kendisi CHP den aday adayı olmuştur. Dileriz ki bu aday adaylığı adaylıkla sonuçlanıp kentimizde kendimizin daha çağdaş daha  demokratik daha katılımcı bir belediyecilik anlayışı gelişmesi konusunda bir proje sunsun” diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.