TMMOB’DE DEMİRTAŞ’A SICAK KARŞILAMA

Tarih: 2015-05-09 10:50:49

TMMOB Kdz. Ereğli Şubesi’ni ziyaret eden CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş seçimlerden birinci çıkacaklarını söyledi.

TMMOB’de Elektrik Mühendisleri Odası Kdz. Ereğli Temsilcisi  Mehmet Ali Karanfil  diğer oda temsilcilerini tanıttı. Demirtaş, meslek odalarının önemine dikkat çeken  konuşmasında kendisine sıcak bir karşılama yapan mühendislere kısaca şunları söyledi:

KATKI SUNMAYA ÇALIŞTIK

“Barolar, Tabip Odaları, Mimarlar Odası, Mühendisler Odası gibi sizin alt kurumlarınızın tamamı sivil toplum örgütleri olur ve demokrasinin gelişmesine katkı sunan kurumlar. Özellikle onun için AKP iktidarı döneminde çok önemli görevler ve işlevler üstlendiniz. Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de Türkiye’nin değişik kentlerinde Ereğli’de çok önemli muhalefet görevi yerine getirdiniz. Tabi öncelikli olarak mesleki sorunları çözmek amacıyla kurulan meslek kuruluşlarısınız ama Türkiye toplumunun bütün ülkemizdeki sorunlara da duyarsız kalmanız mümkün değil. Biz de Ankara’da avukatlığım esnasında bir çok Mühendis ve Mimar Odasıyla birlikte çalıştık. Onların sizlerin ne kadar baskı altında kaldığınızı yakından şahit oldum. Yine de Türkiye gündeminde yaşanan birçok önemli sorunlara hukuki olarak davalar açılarak önerilerde bulunuldu bu tür sorunların çözümü için katkı sunulmaya çalışıldı. Dolayısıyla meslek odalarımızın bu şekilde bir birlik oluşturup bir güç odağı şeklinde demokrasinin gelişmesine ve ilerlemesine katkı sunmasını çok önemsiyoruz.

AKP’NİN BASKI ANLAYIŞI

Cumhuriyet Halk Partisi de biliyorsunuz sivil toplumun gelişmesinden yana çok önemli adımlar atmış bir parti. Özellikle 13 yıllık AKP iktidarının baskı anlayışına karşı parlamentoda ana muhalefet göreviyle birçok önemli çalışmalar yapmış bir parti. Bu zamana kadar da her parti ve meslek odalarının birlikte çalıştığımız dönemlerimiz de oldu eylemlerimiz de oldu.

ZONGULDAK’TA BİRİNCİ ÇIKACAĞIZ

Bundan sonra da ben şunu ifade etmek istiyorum. Zonguldak’ta genel hava benim edindiğim bizlerin Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci çıkacağı. Yine Türkiye geneline baktığımızda bu dönem ekonomi ağırlıklı bir program öngördük. Ve bu halka dokunan ekonomi programı halkta çok büyük heyecan ve umut uyandırdı. Yani bu heyecan ve umut sandığa yansıyacağını düşünüyorum. 8 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geliyor. İktidara geldiğimizde ise sivil toplum örgütlerinin yani sizlerin mesleki sorunlarınıza ve daha fazla demokrasimizin ilerlemesine ve gelişmesi için sizlere daha çok destek vereceğimizin sözünü verebiliyorum.

ÇÖZÜME KATKI SUNABİLİRİM

Yine de birebir ben sizin meslek sorunlarınızı bilemiyorum ama önümüzdeki dönemde parlamentoya gittiğimde sayın başkanımız ve yönetim kurulunuzla temas halinde olup, bölgemizde Ereğli’de Zonguldak’ta, Alaplı’da meslektaşlarınızın yaşadığı sorunlar ne ise bunların çözümüne yönelik benim katkı sunabileceğim ne ise bunlarla ilgili çözüm önerilerinizi ve görüşlerinizi alıp parlamentoda ne yapabileceksek bunları yapmanın sözünü verebiliyorum şuanda sizlere. Yani bu çok önemli çünkü dışarıdan bilemem mesleğinizin sorunlarını raporlarınız gerçekten çok önemli. Aynı zamanda Türkiye’nin gündemine de ışık tutuyorsunuz açıkladığınız raporlarla. “

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.