ULUPINAR, İÇİŞLERİ KOMİSYONU'NA KATILDI

Tarih: 2014-02-01 11:29:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu toplantısı, Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Özcan Ulupınar da katıldı. Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu toplantısı, Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Özcan Ulupınar da katıldı. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında izinsiz ikamet eden kişilerin geri kabulüne ilişkin anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı teklifi, İçişleri Komisyonu toplantısında görüşüldü. Bu tasarı ile birlikte Türkiye ve Avrupa Birliği’ne üye devletlerinin topraklarına giren ya da ikamet etme koşullarını sağlayamayan kişilerin tespiti, uluslararası hukuka uygun olarak ülkelerine emniyetli bir şekilde geri dönüşlerinin sağlanmasını, bu uygulamaların süratli ve etkin bir biçimde geliştirilmesini sağlayacak antlaşmaların uygun bulunmasına dair tasarı görüşülmüştür.Milletvekili Ulupınar, toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Komisyon toplantımızda gündem konusu olarak, yabancı ülkelerde ikamet etme şansı bulunamayan insanların kendi ülkelerine dönüşlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek anlamında yapılabilecek anlaşmaların uygun bulunduğuna dair antlaşmalar görüşüldü. Uluslararası hukuka uygun olarak ülkemizde de çeşitli ırk ve mezheplerden insanlar bulunmaktadır. Bu dünyanın her yerinde olağan bir sorundur. Bugünkü toplantımızda bunun üzerinde olmuştur” dedi. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.