ULUPINAR, ZONGULDAK-EREĞLİ YOLUNU SORDU

Tarih: 2014-12-16 22:25:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak’ın sorunlarını ilgili birimlerle her fırsatta görüşerek, yakından takip ediyor.  Milletvekili Ulupınar’ın, Plan ve Bütçe Komisyo

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak’ın sorunlarını ilgili birimlerle her fırsatta görüşerek, yakından takip ediyor. 
Milletvekili Ulupınar’ın, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 19 Kasım 2014 tarihindeki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a sorduğu sorular, Bakan Elvan tarafından yazılı cevaplandı. 

Bakan Elvan, Ulupınar’ın ‘Zonguldak-Ereğli yolu çalışmaları ne zaman tamamlanacaktır?’ sorusuna verdiği yanıtta:
“Zonguldak-Ereğli yolu 70 kilometre uzunluğunda olup, 52 kilometrelik bölünmüş yol standardındadır. Kalan 18 kilometrelik kısmında ise sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Bakan Elvan, Ulupınar’ın, “Zonguldak-Ankara, Zonguldak-İstanbul arası duble yol çalışmaları ne zaman tamamlanacaktır?” sorusuna verdiği yanıtta, “Ankara-Zonguldak arası 224 kilometre uzunluğunda olup; yolun 219 kilometresi bölünmüş yol standardındadır. Kalan 5 kilometrelik kesimde yol çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Sapça ve Üzülmez Tünellerinde kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmış, nihai beton çalışmaları devam etmektedir. Çaycuma-Zonguldak ayrımı-Devrek-4’üncü Hududu yolunda sıcak karışım kaplama üst yapı ihalesi yapılmıştır. Proje çalışmaları devam etmekte olup, 2016 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. İstanbul-Zonguldak Yolu; Gebze-Düzce-Akçakoca-Zonguldak yolu 278 kilometre uzunluğundadır. Söz konusu yolunda 260 kilometresi bölünmüş yol standardında olup 18 kilometrelik kesimde sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları devam etmektedir. 2016 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. 
İstanbul-Şile-Ağva-Karasu-Akçasu-Zonguldak yolu ise, 274 kilometre uzunluğundadır. İstanbul-Şile-Ağva arasındaki 68 kilometrelik kesimin 46 kilometrelik kısmı sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları tamamlanmış olup, 22 kilometrelik kısmında sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları devam etmektedir. Ağva-Kandıra-Kaynarca arasındaki 43 kilometrelik kesimin 2015 yılında ihale edilmesi hedeflenmektedir. 
Kaynarca-Karasu arasındaki 60 kilometrelik kesimin 38 kilometrelik sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları tamamlanmış olup, geriye kalan 22 kilometrelik kesimdeki çalışmalar devam etmektedir. 1’inci Bölge Hududu ile 15’inci Bölge Hududu yolu 33 kilometrelik olup, 14 kilometrelik kısmında sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol, 19 kilometresi ise tek yol standardındadır. 
Zonguldak-Ereğli yolu 70 kilometre uzunluğunda olup, 52 kilometrelik bölünmüş yol standardındadır. Kalan 18 kilometrelik kısmında ise sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol çalışmaları devam etmektedir” dedi.    
Ulupınar’ın, “Zonguldak-Gökçebey-Karabük arası yeni hızlı tren setleri ne zaman hizmete alınacaktır?” sorusuna ise Bakan Elvan, şu yanıtı verdi:
“Zonguldak-Karabük arasındaki sinyalizasyon çalışmaları 2015 Mayıs ayında tamamlanacaktır. Bu tarihten sonra düzenli işletmeciliğe geçilecek olup ilave dizel tren setlerinin verilmesi planlanmaktadır.” (Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.