HALKOYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

Tarih: 2010-02-22 00:00:00

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Valilik Kupası Halk Oyunları yarışması yapıldı. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Valilik Kupası Halk Oyunları Geleneksel Dal ve Stilizel Dal yarışması Can Polat Pamay Kapal

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Valilik Kupası Halk Oyunları yarışması yapıldı.
 Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Valilik Kupası Halk Oyunları Geleneksel Dal ve Stilizel Dal yarışması Can Polat Pamay Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Yarışmasına, Zonguldak Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Duyar, yarışmacılar, jüri üyeleri ve davetliler katıldı. Yarışmada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Duyar, "2009-2010 öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığımızın kültürel faaliyetleri içinde bulunan ilimiz halk oyunları il yarışmasını yapıyoruz. Yöremizin ve ülkemizin yörelerinin folklorik özellikler taşıyan guruplarımızın oyunlarını burada izleyeceksiniz. Bunların bizler için bir değer ve hazine olduğunu unutmamalıyız. Diğer ülkelerin kültürel yapılarında fazla farklılık ve zenginlik görülmemektedir. Ülkemizin her yöresinin ve her bölgesinin değişik özellikler taşıyan zengin kültürleri vardır. Bu bizim için hiçbir ülkeye nasip olmayan kültürel zenginliktir. Bunun değerini ve kıymetini iyi bilmeliyiz ve sahip çıkmalıyız. Tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından yapılan geleneksel dal yarışması kategorisinde, ilköğretim okulları arası küçükler kategorisi halk oyunları yarışmasında Gazi İlköğretim Okulu birinci olurken, Bahçelievler İlköğretim Okulu ikinci, Kozlu İlköğretim Okulu da üçüncü oldu. İlköğretim okulları arası yıldızlar kategorisi halk oyunları yarışmasında Gazi İlköğretim Okulu birinci olurken, Kozlu İlköğretim Okulu ikinci, Rüzgarlımeşe İlköğretim Okulu da üçüncü oldu. Ortaöğretim okullar arası halk oyunları yarışmasında Ticaret Meslek Lisesi birinci olurken, Kız Teknik ve Meslek Lisesi ikinci, Fener Lisesi üçüncü oldu. Yaygın Eğitim Kurumları arası halk oyunları yarışmasında ise Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi birinci oldu. Stilizel dal yarışması kategorisinde ise İlköğretim okulları arası küçükler kategorisi halk oyunları yarışmasında Aslan Zeki Demirci İlköğretim Okulu birici oldu.
İlköğretim Okulu arası yıldızlar kategorisi halk oyunları yarışmasında Gazi İlköğretim Okulu birinci olurken, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu ikinci, Kdz. Ereğli Kışla Mahmut Likoğlu İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Ortaöğretim okulları arası halk oyunları yarışmasında Ticaret Meslek Lisesi birici olurken, Kız Teknik ve Meslek Lisesi ikinci, Fener Lisesi üçüncü oldu. Yaygın Eğitim Kurumları arası halk oyunları yarışmasında ise Merkez Fatih Halk Eğitim Merkezi birinci oldu.  Yarışmaların ardından dereceye girenlere ödül töreni verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.