ODABAŞ’TAN ‘TELAFİ’ MESAJI

Tarih: 2013-06-15 14:10:00

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Odabaş Erdemir’in; çalışanlarını, Ereğli halkını ve sporseverleri üzen “Profesyonel Spor faaliyetlerinden çekilme’ kararı ile birlikte‘Erdemir Spor’ isminin kullanılmaması” kararını eleştirdi.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Odabaş  Erdemir’in;  çalışanlarını, Ereğli halkını ve sporseverleri üzen “Profesyonel Spor faaliyetlerinden çekilme’ kararı ile birlikte‘Erdemir Spor’ isminin kullanılmaması” kararını  eleştirdi.

 

Erdemir, Erdemirspor’un profesyonel  spor faaliyetleri askıya alması ve kulübün adının da kullanılmaması kararının ardından ilk kez konuşan Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Odabaş  yönetim kurulu adına şöyle dedi:

 

TALEP VE GELİŞMELER

“12 Haziran 2013 tarihinde toplanan Erdemir Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, Kdz. Ereğli Halkı ile birlikte, Erdemir çalışanlarını ve sporseverleri üzen bir kararla sonuçlanmıştır.

Genel Kurul’da,Erdemir Yönetimi’nin almış olduğu ‘Profesyonel Spor faaliyetlerinden çekilme’ kararı ile birlikte‘Erdemir Spor’ isminin kullanılmaması  ve Erdemir  Spor Kulübü’nün  Genel Müdürlük alanı içindeki sportif ve sosyal tesislerden çekilmesi yolundaki  talep  ve gelişmeler,sendikamız tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır.

Türk Metal Sendikası, bugüne kadar BEKO Basketbol Ligi’nde profesyonel olarak faaliyet gösteren Erdemir Spor Basketbol takımı ile birlikte amatör branşta faaliyet gösteren Erdemir Spor Futbol Kulübü’nün hem ayakta kalması hem de başarısı için, yasaların elverdiği ölçüde samimi katkılar gerçekleştirmiştir. Ancak, mevcut yasalarla birlikte, Erdemir  Yönetimi’nin tercihleri, bazen bizim  verdiğimiz desteğin, belli ölçülerden uzaklaşmasına imkan vermemektedir.

Biz, maddi ve manevi anlamda katkılarımızı sürdürürken, Erdemir Yönetimi’nin, sportif faaliyetlerden çekilmeyi tercih etmesinin, bugüne kadar, enerjisini canla başla Erdemir için kullanan Kdz. Ereğli Halkı ile birlikte Erdemir Çalışanlarını da üzdüğü ve üzmeye devam edeceği muhakkaktır.

 

TELAFİ EDİN !

Sendikamız, sportif faaliyetlerin insanlar arasında sosyal dayanışmayı olgunlaştırdığına inanmaktadır. Bölgede 48 yıldır var olan sportif kurumsallaşma, Erdemir Yönetimi ile Kdz. Ereğli Halkı arasında adeta sembolleşen bir pozitif enerji akışını da beraberinde getirmiştir. Önemli olan, bu güzel enerji akışının devamlılığıdır.

İşte bu düşüncelerle Sendikamız, alınan üzücü kararın telafisi anlamında Erdemir Yönetimi’nin kısa zamanda fabrikanın büyüklüğüne ve gücüne yakışır ama aynı zamanda Kdz. Ereğli halkının, Erdemir çalışanların ve sporseverlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeni bir sportif yapılanmaya gitmesinin, bölgeye ve bölge halkı ile birlikte, Erdemir’e de faydalı olacağı inancındadır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

“FESTİVAL YAPACAĞINIZA EN AZ 1.LİGDE TAKIMINIZ OLSUN. FESTİVAL YAPACAKLARINA HER GÜN TELEVİZYONLARDA ANILAN BİR TAKIMLARI OLSUN. TELEVİZYONA BAKTIKLARINDA KARABÜKSPORU VE AKHİSAR BELEDİYEYİ İZLİYORLARSA YÜREKLERİ SIZLAMALIDIR.” Mesut Bakkal, Kardemir Karabükspor teknik direktörü HABER LİNKİ: http://zirvegazetesi.com/haber.php?hayns=2&yazilim=haberler&osmanli=hdetay&aid=9137&titlem=9137 M. KEMAL ATATÜRK DİYOR Kİ; “BİR MİLLETTE, ÖZELLİKLE BİR MİLLETİN İŞ BAŞINDA BULUNAN YÖNETİCİLERİNDE ÖZEL İSTEK VE ÇIKAR DUYGUSU, VATANIN YÜCE GÖREVLERİNİN GEREKTİRDİĞİ DUYGULARDAN ÜSTÜN OLURSA, MEMLEKETİN YIKILIP KAYBOLMASI KAÇINILMAZ BİR SONDUR.” “TAKİP EDİLEN AMAÇLAR HİÇBİR ZAMAN KİŞİSEL OLMAMALIDIR.” KDZ. EREĞLİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN DERNEK GENEL KURULU KARARIYLA İHRAÇ EDİLEN SÖZDE ATATÜRKÇÜ??? BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK DİYOR Kİ; “FESTİVAL YAPTIĞIM ZAMAN SİYASİ RANTIM YÜKSELİYOR. EREĞLİ’DE BENİ FAZLA TANIMAZLAR, TÜRKİYE’DE DAHA ÇOK TANIRLAR.” Halil POSBIYIK, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı (06 Mart 2013 - Belediye meclis toplantısı) SİZİ GİDİ SAHTE ATATÜRKÇÜLER SİZİ...!!!! YEMEZLER. LÜTFEN SÖZDE DEĞİL, ÖZDE ATATÜRKÇÜ OLUNUZ. SAYGILARIMLA “FESTİVALE (KARNAVALA) HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

işçi :

erdemir sporu bitirdinya helal sana odabaş açıklasana yönetim denetim kurulu üyeleri senin adamların değilmi halk ve erdemir işçisi her şeyin farkında sana gereken cevap zaamnı gelince verilecektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.