SİZ DE BÖYLE YAPARSANIZ!..

Tarih: 2009-10-08 00:00:00

TFFHGD Zonguldak Şubesi ile İl Hakem Kurulu arasında gizliden gizliye yaşanan kavga ayyuka çıktı HAKEMLERİN TOPLANTISINA POLİS ÇAĞIRILDI: Seçimle gelen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şubesi ile atama ile gelen İl

TFFHGD Zonguldak Şubesi ile İl Hakem Kurulu arasında gizliden gizliye yaşanan kavga ayyuka çıktı

HAKEMLERİN TOPLANTISINA POLİS ÇAĞIRILDI: Seçimle gelen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şubesi ile atama ile gelen İl Hakem Kurulu arasında gizliden gizliye yaşanan kavga, önceki akşam yapılan bilgilendirme toplantısında bir kez daha su üstüne çıktı.

TFFHGD Zonguldak Şube Başkanı Serdar Yılmaz'ın daveti üzerine, önceki akşam Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu'nda hakem ve gözlemcilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TOPLANTIYI TERK ETTİLER

Toplantının başlamasından kısa bir süre sonra TFFHGD Zonguldak Şube Başkanı Serdar Yıl-maz ile İl Hakem Kurulu Başkanı Erol Pesen arasında sözlü tartışma yaşandı. Yılmaz'ın, İl Hakem Kurulu'na yönelik bir sorusu üzerine, Pesen'in hakaret ve küfür etmesi bardağı taşıran son damla oldu. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine polis çağrıldı. Bu sırada İl Hakem Kurulu Başkanı Erol Pesen, Yönetim Kurulu üyeleri ile bazı hakemler toplantıyı terk etti.

"HAKARET VE KÜFÜR ETTİLER"

Önceki gün Ankara'ya giden TFFGFD Zonguldak Şube Başkanı Serdar Yılmaz, telefonla yaptığı açıklamada, ekonomik durum ve dernek çalışmalarını değerlendirmek için bir toplantı düzenlediklerini belirterek, "Davetimiz üzerine gözlemci ve hakemlerimiz toplantıya katıldı. Toplantı sırasında İl Hakem Kurulu Başkanı'na bir soru sordum. Sayın Başkan, 'Böyle bir şey yok' diyeceğine, hakaretler ve küfürler ederek ortamı gerdi. Kendisini medeni olmaya davet ettim. Sorduğum soruyla ilgili kendisini telefonumla olaya şahit olan kişiyle görüştürdüm. Sayın Başkan, telefondaki kişiye de ağza alınmayacak küfürler sarf etti. Yanındaki Yönetim Kurulu üyelerinden Metin Cevahir hariç, diğer üyeler ve bazı hakemler de derneğimize yönelik hakaret ve küfürlerini sürdürdüler. Ardından toplantıyı terk ettiler. 'Nereye kaçıyorsunuz? Bir şey varsa izah edin' dedim. Hakaret ve küfürler yine sürdü. Ardından polis geldi. Biz, toplantıda olan her şeyi bir tutanak haline getirdik ve toplantıya devam ettik. Bu tutanağı, ilk etapta TFFHGD Genel Merkezi'ne göndereceğiz" dedi.

MAÇA ÇIKMAK İSTEMİYORLAR

Yılmaz, bu olayın ardından hakem ve gözlemcilerin maça çıkmamak için dilekçe verdiklerini belirterek, "50-55'e yakın gözlemci ve hakem arkadaşımız, 'Hocam, biz bu şartlarda hakemlik yapmak istemiyoruz. Bu İl Hakem Kurulu gitmediği sürece de maçlara çıkmayacağız' diyerek bize dilekçelerini verdiler. İkinci bir dilekçe verene kadar da maçlara çıkmama kararı aldılar. Ben de onlara, 'Bakın arkadaşlar, ben geçen sezon başında 'maçlara çıkmayacağım' diye dilekçe vermiştim. Kimseden bir şey istemiyorum. Herkes kendi kararını versin' dedim. Durumu taban birliklerine anlattık. TFF yetkililerini de bilgilendirdik. TFF yetkilileri, olaya el koyacaklarını söylediler" diye konuştu.

"SENARYOYU YAZDI, OYNADI"

Hedefteki isim İl Hakem Kurulu Başkanı Erol Pesen de yaptığı açıklamada, toplantıda yaşananların, TFFGFD Zonguldak Şube Başkanı Serdar Yılmaz ile eski FİFA hakemi Cem Papila'nın yazıp oynadığı bir senaryo olduğunu öne sürerek, "Davet üzerine toplantıya katıldık. Ancak toplantıda, İl Hakem Kurulumuz hedef alındı. Serdar Yılmaz ve Cem Papila, bir güzel senaryoyu yazdılar ve oynadılar" dedi.

"HAZMEDECEKLER"

Pesen, Dernek'ten kaynaklanan bir sıkıntı olduğunu belirterek, "Bizim göreve atanmamızı hazmedemiyorlar. Ancak hazmedecekler. Bazı hakem ve gözlemciler maçlara çıkmamak için dilekçe vermiş. Bizim hakem sıkıntımız yok. Maçlar programına göre, aksama olmadan oynanacak. Kulüplerimiz rahat olsun" diye konuştu.

KULÜPLER TEPKİLİ!

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme takımları, hakem camiasında yaşanan bu kavgadan rahatsız. Dernek ve İl Hakem Kurulu'nun kavgasının hakemleri olumsuz etkilediğini ileri süren kulüp yöneticileri, "Filler tepişiyor, karıncalar eziliyor. Biz ne zorluklarla takımı sahaya çıkarıyoruz, bunları biliyorlar mı? Yaşanan bu çekişmelerden hakemler olumsuz etkileniyor. Bunlar da maçlara yansıyor. Son zamanlarda maçlardaki hakem hatalarını buna bağlıyoruz. Yetkililerin bu duruma el koymasını bekliyoruz. TFF, ASKF ve taban birliklerini bu konuda göreve çağırıyoruz. Çünkü, moral motivasyonu bozulan hakemlerden kaynaklanan hatalar nedeniyle şampiyonluk ve küme düşme etkilenecek" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

EREĞLİ'DE HAKEM
SPOR GÖNÜLLÜLERİ BAŞKANI

Süper Amatör Kümede hakemlik yapan Orhan Ergül'ün de Ereğli'de Spor Gönüllüleri adı altında oluşturulan ekibin başında olmasına da tepki geliyor, "Ya hakemlik yapın ya da dernekte görev alın, hakemlerin tarafsız olması gerekir, Kilimli'deki bir hakemin Kilimli'de spor oluşumunun içinde yeralırsa ne olur? Kilimli takımlarını kollar değil mi? Ereğli'de Ereğli takımlarının maçlarına bu kişi veriliyor mu verilmiyor mu biz ona bakarız?" dediler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

m.cagan gokçe :

syın serdar yılmaz sız ve senı masa olarak kullanan o vedat vecdı,tumer peker,remzı dınler,mahmut genç, bunlar yıllarca hakemlerın kanını emmedılermı ıstedıklerıne haemlık yaptırıyor ıstedıklerdıne hakemlık yaptırmıyolardı dımı yalanmı hatta o donem aday bıı arkadasıda masa olarak kullanıyodunuz yalanmı mayıs dakı sınavlarda n snra snuclar acılanmdan sızın ıstemdınız kısler sınava gırdıgınde o aday aradasa o yazılı kagıtlar uzerınde oynama yaptırıyodunuz yalanmı BU ISLER BYLE KESER DONER SAP DONER İŞLER BIRGUN TERS DONER dımı baktınız sızın yanlıslarınızı cıkartacak kısler geldı bas kaldırıyosunuz onların da zaten ne oldugu malum be dımı senın vedatın tumerın mahmutun ve bırakan dıgers........ arkadaslar

m.çagan gokçe :

syn serdar yılmaz heryerde konusuyosun hakemlerın arkasında durmuyosun yapılan haksızlıklara goz yumuyosun yıllardır da bır anda sızın dalganıza takla koyan mı olduda dondunuz o aksam kı toplantıya sız polıs cagırmadınızmı o aksam sızler hakaret etmedınızmı sız eskı uckagıtcıları korurusaanız basınıza daha cok seyler gelır bıldım kadarıyla buaralar sınır haplarını almanız cogalmıs nedenkı yoksa cem papıla ve vedat vecdının sızı masa kullanmasındanmı sen akılı baslı adamdın senın basa gelme planın cemın mhk nın basına gelmesı neye benzıyo bılıyomusun dogmamıs cocugun emzık emmesıne benzıyor yerınızde olsam ugrasmam yıcenız kadar yedınız o camıayı sesız sedasız ceker gıderdım ama sızde o yurekde yok zorla mıllete ımzalar attırdınız o aksam sımdı o cocukların zararını karsılıyomusunuz senınntutun vedat vecdı varya hakem ogretmen arkadasa cocuklarına ozel dersler verdırdı o arkadas parasını ıstıyınce de vedatın cevabı vrdım maclara say dedı azız aydogdu asker hakemın parasını yedı

ilkay ıscı :

2004 den berı vedat vecdı ve kurulunun artı tumer peker ve kurulunun mayıs sınavlarındakı bızlere yaptıgı haksızlıgı sana anlatmadıkmı serdar hocam anlattık pekı sen nıye uyenın hakkını aramadın nıye ısıne gelınce sosyal demaokratsın lafa gelın ce oylesın 5 sene hakemlık yapamadık o bes senede hakkımızı nıy e aramadın hocam nıye bılıyomusun patadan senınde payın vardı be ben haram edıyorum yıyenlere umarım o yenıylen haklar yıyenın colunun cocugunun burnundan getırsın cıkar be o haamlar cıkar be o yılların acısı burda olmasa obur tarafta cıkar

yuhh artık :

bunların amacı kendilerini temize cıkarmak baska hiç birsey bulamadınızdamı orhan beyin bu konumunu dile getiriyorsunuz biraz destekli seyler bulunda dusunelim kim haklı kim haksız

nevin :

o fotoğrafta cem papila varsa , bu tip daleveraları çok iyi organize eder. sahi cem papila ANKARA ya taşınmamışmıydı. neden geri döndüki.iyi bir avukat oalbilir ama göz göre görede suçlu savunulmazki. o anlamıştır ne demek istediğimi.( fb-ts). eskiden iyi düdük öttürürdü. benim bildiğim zurnada her zaman son delik vardır.

muharrem kalay :

cem papilanın olduğu her yerde senaryo ve bu tip şeyler mutlaka olur. sever böyle şeyleri. orhan ergül kardeşimizide yaptığı icraatlardan dolayıda tebrik ediyorum ama.bu işleri ve yardımları yaparken.illaada bişeyin başkanı olması gerekmiyor.eğer gerekiyorsa bu tip şaibeler ister istemez mutlaka olacaktır.

Süleyman ÖZER Elmatepe Spor Eski Başkanı :

Orhan Arkadşımız Spor Gönüllüleri Başkanı Olması İllakide Ereğli Takımları Nı Tutması Taraf Mı Olması Gerekiyormu?Kaçıncı Asırdayız ?Bu Nasıl Zihniyet?Spor Gönüllüleri ne yapıyor?Beyçayırında Sporseverler Beton Zemine otururken Şu anda koltuklara Oturuyor Kötü mü olmus Acaba?Orhan Arkadasımız Spor gönüllüleri Baskanı OLdum diye Esnaflık ta Yapmasın!!!...Bu Zihniyetle Zonguldak Futbolu Daha Çok Amatör Grublarda Yer Almaya Devam Eder...

dogruyu gören vatandas :

helal olsun süleyman özer

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.