'6 NİSAN 15'LER KÖPRÜSÜ'

Tarih: 2013-09-07 10:26:00

Çaycuma Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mithat Gülşen başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri, amirler ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşunun ardından söz alan Bel

Çaycuma Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mithat Gülşen başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri, amirler ve basın mensupları katıldı.
Saygı duruşunun ardından söz alan Belediye Başkanı Mithat Gülşen, “Yaz ayı çalışmalarımız çok yoğun geçti. 
Atık Su Artıma Tesisi, Devlet Su İşleri taşkın koruma çalışması, doğalgaz altyapı çalışmaları, kenar mahallelerde kanalizasyon çalışması, otoparkımızı ücretsiz olarak hizmete açtık, trafikte yeni düzenlemeler yaptık ve zabıtamız ile polisimizin ortak çalışması sonucu sıkıntı yaşamadık. 
İstasyon Mahallemizde otopark adı altında kapalı pazar çalışmalarımız devam ediyor. Şehir merkezinde de kapalı pazar proje çalışmamız devam ediyor. 
OSB’nin atık suyu Çaycuma’ya bağlanacak. Velioğlu, Organize Sanayi Bölgesi Perşembe yolu ile Yeşiltepe Mahallesi ana yolu sıcak asfalt yapılacak. 
Asfaltla ilgili alt yapı çalışmalarımıza Yeşil tepe Mahallemizden başladık. Ben bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı sabrından dolayı kutluyorum. Otopark işletme ihalemizi yapacağız” diye konuştu.
Daha sonra gündemde yer alan maddelere geçilerek, memur kadro ihdas ve iptal işlemleri görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen otopark tarifeleri görüşülerek otopark, 0-1 saat 2,50 TL, 1-2 saat 3,00 TL, 2-3 saat 3,50 TL, 3-4 saat 4,00 TL, 4-5 saat, 4,50 TL, 5 saat ve üzeri 5,00 TL olarak, park metre ise 0-3, saat 5,00 TL, 3-5 saat 6,00 TL, 5-8 saat 7,00 TL, 8 saat ve üstü 8,00 TL ücret alınması oy birliği ile kabul edildi.
5393 sayılı kanunu 18-e maddesine istinaden TCDD’den arsa alınması görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 
Çaycuma Merkezi ile İstasyon Mahallesi’ni birbirine bağlayan iki adet köprüye isim verilmesi görüşülerek, ilçe merkezinden Bartın asfaltı ve İstasyon Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan köprüye köprü faciasında hayatlarını kaybeden vatandaşların anısını yaşatacak şekilde “6 Nisan 15’ler Köprüsü” adı verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 
İstasyon Mahallesi’nden ilçe merkezine ulaşımı sağlayan köprüye ise, “Çaycuma Köprüsü” adı verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Temmuz ayı Meclis toplantısında İmar Komisyonu’na havale edilen konular ile ilgili olarak, komisyondan gelen kararlar görüşülerek komisyondan geldiği şekilde oy birliği ile kabul edildi. 
İmar planı tadilatları görüşüldü. 
Dilek ve temenniler bölümünde söz almak isteyen olmayınca, Belediye Başkanı Mithat Gülşen, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Bir sonraki toplantının 2 Ekim 2013 tarihinde yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.