A'DAN Z'YE CENAZE HİZMETİ

Tarih: 2013-06-12 12:54:00

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından oluşturulan 'Taziye Ekibi', yakınları vefat eden vatandaşların evlerinde ziyarette bulunuyor. Ekipte bulunan Belediye Hocaları tarafından vefat eden vatandaşların ruhlarına ithafen Kur'an okunuyor ve dua ediliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından oluşturulan 'Taziye Ekibi', yakınları vefat eden vatandaşların evlerinde ziyarette bulunuyor. Ekipte bulunan Belediye Hocaları tarafından vefat eden vatandaşların ruhlarına ithafen Kur'an okunuyor ve dua ediliyor. 
Acılı günlerinde telaş içerisinde bulunan cenaze sahiplerinin yardımına taziye ekibi yetişiyor. Ziyarette Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Müdürü Metin AVCI, “Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın taziye dileklerini ilettikten sonra Belediyemizin İmamları tarafından Kur'an-ı Kerim okunuyor ve dua yapılıyor.
Yağmurlu günlerde ve ihtiyaç halinde Belediyeye ait Taziye Çadırı vefat eden kişinin evinin önünde hizmete sunuluyor ve teknik ekibin organizesi ile ses cihazları kurularak hem çadır içinde hem de vatandaşın evinde Kuran programı icra ediliyor.
Ereğli’de Ocak-Mayıs aylarında 339 vatandaşımız vefat etmiştir. Aylara göre dağılımı ise şu şekildedir: Ocak-64, Şubat-70, Mart-74, Nisan-55, Mayıs-76. 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak veren Kdz Ereğli Belediyesi, vefat eden vatandaşların yakınlarının isteği üzerine düzenlenen Kuran Programlarına Taziye ekibi ile beraber Taziye Yemeği İkramı da yapıyor” dedi.
Bu hizmetlerin başında bulunan Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Müdürü Metin Avcı; ‘’Ereğli’de günde ortalama 3 kişinin vefat ettiğini, ölüm Belgesi ile kendilerine müracaatta bulunan cenaze yakınlarına önce başsağlığında bulunduklarını, ardından dini ve fenni şartlara uygun şekilde cenazelerin Belediye gassalları tarafından yıkandığını, bu arada defnedileceği mezar yerinin yine Belediye ekiplerince kazıldığını, cenazenin namazı kılınacak Camiye götürülmezden önce son kez yaşadığı evinin önüne götürülerek helallik alındığını, bu görevleri yaparken Belediye Hocalarının cenazenin başında bulunduğunu, Cenaze namazının ardından mezarlıkta Kuran okunduğunu’’ söyledi. 
Müdür Metin Avcı; ‘’Ayrıca akşamleyin Cenaze yakınlarının isteği üzerine izin istenerek Taziye İkram Yemeği ile cenaze evlerine gidildiğini, bugüne kadar Ereğli’de yaklaşık 200 cenaze evine 13.000 kişilik taziye yemeği hazırlattıklarını, Vatandaşlarımızın en zor günlerinde Belediyeyi yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını ve bu hizmet nedeniyle vatandaşların Belediye Başkanı Halil POSBIYIK'a teşekkür ziyaretinde bulunduklarını, kendilerine de bir çok teşekkür maili aldıklarını, Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetlerinde bulunan personelin uyum içinde çalıştıklarını’’ bildirdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

muhtar :

her yer taksim değil ki. ereğli de her yer şovvvvvvv......... süs havuzu. üst geçit. sahil. hava civa. cenazeden bile nasıl şov yapılır bilin. borç gırtlakta...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.