CAMİLERDE KANDİL COŞKUSU

Tarih: 2015-12-23 16:00:58

 Müslümanlar Mevlid Kandilinde camilere akın etti. İmam Hatip Camisinde vaaz veren Belediye Mezarlıklar Müdürü, İlahiyatçı Akademisyen Eski Müftü Metin Avcı, Peygamber Efendimizin güzel ahlakı ve hayatı üzerine anlatımlarda bulundu.. Tüm camilerimizde olduğu gibi, İmam Hatip Camisinde de Mevlid Kandili coşkulu bir şekilde kutlandı. Akşam namazından sonra başlayan kandil Programı'nda Yasin-i Şerif tilavet edildikten sonra Ereğli'nin seçkin hafızı Camii Imam Hatibi Tuncay Güneş ve Mevlithan Muzaffer Bülbül hocaların seslendirdiği ilahi ve kasidelerle Mevlid-i Şerif okundu. Mevlid Programını Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü İlahiyatçı Akademisyen Eski Müftü Metin Avcı'nın yaptığı mana yüklü Mevlid Kandil'i sohbeti takip etti. Avcı, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı bu gecede, Alemlere rahmet peygamberinin güzel ahlakı ve hayatı konusunda cemaate bilgilendirmede bulundu. İmam Hatip Camisinde düzenlenen programda Din Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Ali Aksoy'un yaptırdığı duanın ardından namaza geçildi. Namaz sonrasında Cemaate hayır sever vatandaşlar tarafından yiyecek ve içecekler ikram edildi ve huzur içerisinde bir kandil programı sona erdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

mümin :

Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir. Hucurat/12....Peygamberimiz, namuslu kadınlara iftira etmeyi, insanı helak edici günahlardan saymış, şöyle buyurmuştur: "İnsanı mahveden yedi şeyden kaçının." -Ey Allah'ın elçisi, bu yedi şey nedir? diye sorduklarında, Peygamberimiz: "Allah'a ortak koşmak, sihir yapmak, Allah'ın, öldürülmesini haram kıldığı bir kimseyi haksız yere öldürmek, yetim malı yemek, faiz yemek, düşmana hücum anında savaştan kaçmak, namuslu kendi halinde olan mü'min kadınlara zina iftirası yapmaktır" buyurdu. (Buhari, Tıb, 48; Müslim, İman, 38)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.