ERDEM'DEN RO-RO MÜJDESİ

Tarih: 2013-09-20 13:32:00

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem Kdz. Ereğli limanının Ro-Ro  taşımacılığına açıldığını bildirdi.   Kdz. Ereğli limanının Ro-Ro taşımacılığına açılması yönündeki talepler işbirliği kültürüyle ortak akılda buluşan kurum ve kurul

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem Kdz. Ereğli limanının Ro-Ro  taşımacılığına açıldığını bildirdi.

 

Kdz. Ereğli limanının Ro-Ro taşımacılığına açılması yönündeki talepler işbirliği kültürüyle ortak akılda buluşan kurum ve kuruluşların birlikteliği ile gerçekleştirtirildi.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem,  “Şubat 2013'de bölgemizdeki liman başkanları, tersane sahipleri, deniz acenteleri ve dönemin Zonguldak Valisi Sayın Erol Ayyıldız'ın da katılımıyla Karadeniz Ereğli'de bir toplantı organize etmiş; Bu toplantıda Karadeniz Ereğli başta olmak üzere bölge limanlarının durumunu ve denizcilik sektöründe yaşanan tüm sıkıntıları masaya yatırarak özel sektör, devlet ve oda olarak çözüm üretme konusunda diyalog ortamını sağlamıştık” hatırlatmasında bulunarak şu bilgiyi verdi:

 

BİRLİKTELİĞİN BAŞARISI
“Şubat ayında düzenlediğimiz bu toplantıda yaptığım sunumda, 'Karadeniz Ereğli'de RO-RO taşımacılığı yapılabileceğini, Erdemir Limanı'nın bir takım düzenlemelerle RO-RO taşımacılığına uygun hale getirilebileceğinin' altını çizmiştim. Sonrasında ise Erdemir yönetimi ve Liman Başkanlığı ile birlikte yaptığımız çalışmalar olumlu sonuç verdi.

Erdemir, Liman Başkanlığı ve Deniz Ticaret Odamızın çok güzel bir uyum içinde yürüttüğümüz çalışmalar, Karadeniz Ereğli'de denizcilik sektörü adına önemli bir ilkin hayata geçmesine neden oldu.  Karadeniz Ereğli'de ilk RO-RO gemisi 21 Eylül 2013 tarihinde Erdemir Limanı'nda seferlerine başlayacak. Kalyoncu RO-RO Denizcilik tarafından işletilen 'MELISSA-K' isimli RO-RO kargo gemisi ile ilk olarak Karadeniz Ereğli- ILICYHEVSK limanları arasında, haftada 2 sefer olacak şekilde başlayacak seferler, ilerleyen zamanda ise 'BLACK SEA-K' ve 'SAMSUN EXPRESS' gemilerinin de eklenmesiyle, Karadeniz Ereğli-Kırım hattında sefer sayıları arttırılarak devam ettirilecektir. 

 

SEKTÖRÜ GELİŞTİRME HEYECANI
Bu gelişme, bölgemiz denizcilik sektörü ve bölge ekonomisinin canlanması için atılmış önemli bir adımdır. Yarın bir gemiyle başlayacak olan RO-RO taşımacılığı ilerleyen yıllarda sektörümüze ve ekonomimize büyük katkılar sağlayan bir işkolu haline gelebilir.  Bizler bu bilinçle bölgemizin ve sektörümüzün geleciğini aydınlatacak her türlü projeyi gündeme getirmeye, gündemde tutmaya, bu projeleri hayata geçirmek için ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileriyle her türlü diyalog içinde olmaya devam edeceğiz. 

Karadeniz Ereğli'de bir ilk olan RO-RO seferlerinin başlamasında emeği geçen başta Erdemir yönetimi ve Liman Başkanlığımız olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve kişilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Uğur Emiroğlu :

Bravo,büyük başarı.Heyacan verici.Kutluyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.