ERDEMİR’E ‘YETKİNLİK 2013’ AMBALAJ ÖDÜLÜ

Tarih: 2013-05-29 11:55:00

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR)’nin, Ambalaj Ayyıldızları 2013 Ambalaj Tasarım Yarışması'nda Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde İhraç Teneke Rulo Ambalaj ürünü ile “Yetkinlik 2013” ödülüne layık görüldü.      ERDEMİR Kur

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR)’nin, Ambalaj Ayyıldızları 2013 Ambalaj Tasarım Yarışması'nda Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde İhraç Teneke Rulo Ambalaj ürünü ile “Yetkinlik 2013” ödülüne layık görüldü.   

 

ERDEMİR Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 4.'sü düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde İhraç Teneke Rulo Ambalaj ürünü ile “Yetkinlik 2013” ödülüne layık görüldüğü belirtildi. Açıklamada; "Yarışma’ya başvuru yapan 203 ambalaj 12 farklı kategoride değerlendirildi ve 96 ambalaj dereceye girdi. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, Türk firmalarının piyasaya sürdükleri ürünlerin özgün ve doğru ambalaj uygulamaları ve katma değer ile rekabet gücü kazanmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Ürünün giysisi olarak kabul edilen ambalaj, ticari malların yurt içi ve yurt dışı piyasalarda yer edinmesinde büyük rol oynuyor. 23-24 Mayıs 2013 tarihinde seçici kurul üyeleri ambalajları; içerdiği ürünü koruma ve saklama yeterlilik ve başarısı, ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olması, Kullanma, doldurma, boşaltma, açma ve tekrar kapatma yeterlilik ve kolaylığı, ambalaj üzerinde uygun ve yeterli işaretleme ve bilgilendirme, satış görünümü cazibesi, grafik tasarımı, üretim kalitesi, kullanılan malzeme ve maliyet ekonomisi, çevreye duyarlılık, sürdürülebilirlik bağlamında tekrar kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım olanaklarındaki başarı, özgün yapısal özellik, nihai satış noktalarında başarılı sergilenmeye uygunluk kriterleri doğrultusunda değerlendirdi. Ambalaj Ayyıldızları 2013 Ambalaj Tasarım Yarışmasına Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde İhraç Teneke Rulo Ambalaj ürünü ile katılan ERDEMİR, 'Yetkinlik 2013' ödülüne layık görüldü. Yetkinlik 2013 ödülüne layık görülen tüm ambalajlar Dünya Ambalaj Örgütü’nün (WPO) düzenlediği WorldStar Yarışması da dahil uluslararası yarışmalara katılma hakkını da kazanmış olacak. İkinci aşamada 'Yetkinlik 2013' ödülüne layık görülen ambalajlar arasında yapılan değerlendirmede her bir kategorinin altın, gümüş, bronz ödülleri ödül töreninde açıklanacaktır. Yarışmanın ödül töreni ise 2 Eylül 2013 tarihinde Four Seasons Hotel Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek.” denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.