EREĞLİ GENÇLİK PLATFORMUNDAN EYLEM

Tarih: 2013-09-14 11:19:00

Ereğli Gençlik Platformu, sahil bandında yer alan amfi tiyatroda Mısır, Suriye, Doğu Türkistan, Çin, Hindistan ve Arakan'da müslümanlara yönelik gerçekleştirilen katliamlara yönelik gerçekleştirilen direnişe destek vererek oturma eylemi gerçekleştirdi.

Ereğli Gençlik Platformu, sahil bandında yer alan amfi tiyatroda Mısır, Suriye, Doğu Türkistan, Çin, Hindistan ve Arakan'da müslümanlara yönelik gerçekleştirilen katliamlara yönelik gerçekleştirilen direnişe destek vererek oturma eylemi gerçekleştirdi.

Platform Sözcüsü Abdülkadir Albayrak, “Mazlum her yerde mazlum zalim her yerde zalim” sloganı ile 10 Eylül 2013 tarihinde başlatılan eylemi tamamladıklarını söyledi.

Albayrak yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biliyoruz ki yaptığımız bu eylemler, Mısır, Suriye, Arakan, Filistin, Irak, doğu Türkistan’da akan kanları durdurmayacak ama Akif İnan’ın da dediği gibi, ‘her eylem yeniden diriltir bizi’ yaptığımız bu eylemler dirilmemizi, uyanmamızı sağladı bugün Rebiatül Adeviyye nöbetimizin son günü olabilir ama emin olun bu bir son değil tam tersi bir başlangıçtır, doğuştur, uyanıştır, Ereğlili gençlerin uyanışıdır. Ereğlili gençlerin zulme karşı direnişinin başlangıcı ve biz biliyoruz ki islamla var olacağız, islamla dirileceğiz, islamla direneceğiz, islamla kazanacağız, başka çaremiz, umudumuz yok. Biz Ereğlili gençler olarak mazlumun yanında musaların safında olmaya devam edeceğiz. Ve biz buradan Suriye, Mısır, Filistin, Arakan, Çeçenistan’daki tüm direnişçilere, mücahitlere, yiğitlere rabbimizin kelamı ile sesleniyoruz. Hüzünlenmeyin, gevşemeyin, şüphesiz iman etmiş kimselerseniz üstün gelecek olan sizlersiniz”

Konuşmanın ardından amfi tiyatroda bulunanlar tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

mustafa :

Allah size akıl ve fikir versin. Kendi ülkenizin demokrasi sorunları dağ gibi dururken elin arabıyla ilgileniyorsunuz. Yazık ülkenin geleceğine bakın!

Recep :

Suriyede kafası kesilen ciğerleri yamyam gibi yenen insanlardan niye bahsetmiyorsunuz onlar suriye halkı değilmi suriye halkı size göre sadece muhalefettenmi oluşuyor azınlıksınız ve her zaman azınlık olarak kalacaksınız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.