FİLYOS LİMAN PROJESİ İÇİN SON İMZA ATILDI

Tarih: 2013-12-20 08:42:00

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, önceki gün Ankara’da yaptığı ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.  Vadi Belediye Başkanları olarak Filyos Liman Projesi'ni adım adım takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Gülşen, yaptıkları görüşmeler sonr

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, önceki gün Ankara’da yaptığı ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu. 
Vadi Belediye Başkanları olarak Filyos Liman Projesi'ni adım adım takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Gülşen, yaptıkları görüşmeler sonrasında Filyos Liman Projesi’nin 2014 yatırım programına gireceğinin sözünü aldığını ifade etti. 
Başkan Gülşen, Ankara’da yaptıkları görüşmelerle ilgili şu bilgileri verdi:
“Filyos Liman Projesi ihaleye çıkartılması noktasında, Yüksek Planlama Kurulu birinci derece kararı gerekiyor. O kurulda da muhtelif Bakanlar ve Başbakanımız var. Bu konuyla ilgili Bakanlarımız imzayı atmış ve son olarak Başbakanımız da imza atmış. Birinci kısım yatırım tutarı 810 milyon TL olup, büyük proje kapsamında olduğundan sekretaryasını yapan Kalkınma Bakanlığı 11 Aralık 2013 tarihli yazısıyla kurul kararını Bakanlar Kurulu’na göndermiştir. Şimdiden sonra Bakanlar Kuruluna bağlanacak ve resmi gazetede de yayınlanıp yatırım programına alınmış olacak. Burada en önemli olan şey Başbakan’ın imzasıyla son noktayı koymasıdır. Aldığımız bilgiler ve görüşmeler ışığında bunu görüyoruz. Adım adım takip ediyoruz. 10-15 gün içerisinde Resmi Gazete’de yayınlandığında ‘demek ki bizim takibimiz doğruymuş” diyeceğiz. 
Ben Ulaştırma Bakanı Müsteşarı ile de görüştüm, kesin 2014 yatırım programına alındığını, iz düşüm bedeli olarak da 50 bin TL konulduğunu bana resmen söylediler” dedi.
Önceki gün Ankara’da görüşmeler yapan Belediye Başkanı Mithat Gülşen ile Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Kalkınma Bakanlığı’na yaptıkları ziyaretin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Müsteşar Yardımcısı Kemal Fahir Genç’le de görüştüler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ibrahim yalçınkaya :

filyos projesiyle milleti 20 senedir iktidarlar kandırıyor.o bölgeye sanayiyi getirseniz ne olacak.pis hava,karbonmonoksit soluyup kanser olacaklar.beyler bi allahın kuluda ırmağı ıslah edip kaç dönüm arazi var,burada organik tarım yapalım demiyor.türkiye dışarıdan saman ihraç eder duruma geldi,filyosa fabrika tersane vs yapıpda demir ,gemi vs falan mı yiyeceksiniz.zonguldak vilayeti ve gelmiş geçmiş iktidarlar filyos vadisine şimdiye kadar bir direk bile dikmediler.bundan sonramı yapacaklar.ben size söyliyeyim ,kendi yandaşlarına peşkeş çekecekler oraları.devletten sıfır faizle kredi alıp öyle bırakacaklar.aklı olan iktidar o bölgeyi ırmağı ıslah edip tarım alanı olarak ,tarıma açar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.