GÜNDEM'E DAMGA VURAN SORU: KİM KAZANDI?

Tarih: 2014-05-29 13:07:00

Gazetemizin muhabirlerinden Eyüp Bektaş'ın 30 Mart Yerel Genel Seçimleri'nde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığını kimin kazandığına dönük sorusu ve kendi yorumu ilçe gündeminde tartışılıyor. Bektaş'ın 'KİM KAZANDI" başlıklı yazısında:  "Ereğli’de beledi

Gazetemizin muhabirlerinden Eyüp Bektaş'ın 30 Mart Yerel Genel Seçimleri'nde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığını kimin kazandığına dönük sorusu ve kendi yorumu ilçe gündeminde tartışılıyor.

Bektaş'ın 'KİM KAZANDI" başlıklı yazısında: 

"Ereğli’de belediye başkanlığını kim kazandı?
Parti sormuyorum elbette Op. Dr Hüseyin Uysal’ın siyasi etiketini biiyorum.
Evet sorumu tekrarlayayım:
Ereğli’de seçimi kim kazandı?
a-AKP
b-aday
c-milletvekili
d-Sendika
e-bazı aileler
f-teşkilat
g-diğer faktörler"

sorusuna çeşitli çevrelerden değişik yorumlar geldi.

 

İşte bunlardan bir tanesi:

 

" BEKTAŞ ÇOK CİDDİ BİR KONUYU, BİRAZ ERKENDE OLSA TARTIŞMAYA AÇMIŞTIR. 1960 Yıllardan itibaren sanayileşme sürecine giren ereğlinin,sosyal,siyasal ve sınıfsal birikimini,ehliyetsiz ve alakasız insanlarca tüketilmesidir.sorumluluğu çok ağırdır ve olacaktır.halen bunlar ortalıkda dolaşmaya devam edeceklerse,C.BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİDE ORTAYA ÇIKACAK SONUÇ DAHADA VAHİM OLACAKTIR. BU ÇOK AÇIKTIR, EREĞLİDE "ETNİK ŞOVENİZİM KAYBETMİŞTİR" buda gerekli hale gelmişti. tarih tekerrürden ibarettir, söylemini bir kez daha doğrulamıştır hayat.1969 yılıda yapılan yerel seçimlerde, o günkü chp adayının etnik şovenizim içerikli söylemi,çok az bir farkla kaybettirmişdi chp ye. hiç kimse,ayrıştırma, ötekileştirme gibi, çok aşağılık söylem ve propogandalar son yıllarda yapılmadı diyemez,herşey kayıt altındadır. SENDİKALARIN YAPISI NE OLURSA OLSUN,İŞCİLERN TERCİHİDİR, SAYGILI OLMAK GEREKİR. "ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA HİÇ ÖRNEĞİ PLMAYAN BİR DURUM YAŞANDI GEÇTİĞİMİZ YILLARDA, SENDİKALI VE ÖRGÜTLÜ OLAN İŞCİLER, sosyal demokrat partinin belediyesine yürüyerek protosto eyleminde bulunulmuştur.parti mrkz yönetimi, o gün bunun önemini anlama yeteneğine bile sahip değilmiş.üstüne östlük birde "ön seçime falan gerek yok"bildiğinizi yapın pirimini vermiştir. Mutlaka çok şeyler söylenecek ve yazılacaktır vede irdelenmelidir.EREĞLİDE YAŞAYAN İNSANLARIN BİLİÇ DÜZEYİ YÜKSEK DÜZEYDEDİR.HİÇ BİR YALANIN,YANLIŞIN,KÖYLÜ KURNAZLIĞININ,HİLENİN,HIRSIZLIĞIN ÜZERİ ÖRTÜLEMEZ."

 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız:

http://www.ereglionder.com.tr/yazarlar/eyup-bektas/kim-aldi/4935/

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

BENCE :

Bence sıklarda eksiklik veya soruda yanlışlık var Sayın Hüseyin Uysalın bu seçimi kazanmasında ki en büyük faktör eski başkanımızın sayılan listedeki (yani hepsi şıkkı) ile olan ilişki(sizlik)leridir.

Lütfü :

posbıyıkların siyaset sahnesinden tamamen silindikleri bir gerçek en büyük kaybeden bu kesim..kazanana gelince tüm ereğli esnaf o kadar rahatki anlatamam

zeynep :

kesinlikle C- MİLLLETVEKİLİ

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.