KADASTRO TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih: 2013-06-18 09:51:00

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nde kadastro toplantısı gerçekleştirildi. 6831 Sayılı Orman Kanunu’na göre, “Orman Tahdidi veya Kadastrosu Yapılarak Kesinleşmiş ve Tapuya Tescili Yapılmış veya Yapılmamış Olan Orman Haritalarının Düzeltme İşlemleri” ile 68

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nde kadastro toplantısı gerçekleştirildi. 6831 Sayılı Orman Kanunu’na göre, “Orman Tahdidi veya Kadastrosu Yapılarak Kesinleşmiş ve Tapuya Tescili Yapılmış veya Yapılmamış Olan Orman Haritalarının Düzeltme İşlemleri” ile 6831 sayılı Orman Kanunu’na göre “Yapılacak veya Yapılmakta Olan Orman Kadastrosu Çalışmalarında Uyulacak Usul ve Esaslar”da yapılan mevzuat değişiklikleri kapsamında yapılacak çalışmaların aksamadan sistemli ve koordineli bir iş programı çerçevesinde yürütülebilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 15 Ocak 2013 tarihli Uygulama Talimatı (D) maddesi gereğince toplantı düzenlendi.  Zonguldak Orman Bölge Müdürü Musa Çelebi başkanlığındaki toplantıya; Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Ünver, Kastamonu 19’uncu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Hacı Veli Kılınç, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Ayhan Şenel, Zonguldak, Karabük, Bartın Kadastro İl Müdürleri ve Kontrol Mühendisleri, Eskipazar Orman İşletme Müdür Yardımcısı, Zonguldak, Bartın, Ereğli Orman İşletme Müdür Yardımcıları ile Kadastro Mülkiyet Şefleri ve Bölge Müdürlüğü Harita Mühendisleri katıldı.
Toplantıda; Mayıs ayındaki faaliyet toplantısında yapılmasına karar verilen işlerin bitip, bitmediği ya da ne aşamada olduğu konuşularak, bir sonraki ay yapılacak faaliyet toplantısına kadar bitirilmesi gereken işler belirlendi. Uygulama Talimatı gereği yapılması gereken bir sonraki toplantının, Temmuz ayı içerisinde taraflarca belirlenecek tarih ve saatte Karabük’te yapılması kararlaştırıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.