KARDELENLER ÜNİVERSİTELİ OLDU

Tarih: 2013-09-06 08:55:00

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı gereği eğitimde fırsat eşitliğini desteklemeyi ilke edinen Turkcell, toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalabilen kız çocuklarının meslek sahibi çağdaş bireyler olma yolundaki mücadelesine destek ve

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı gereği eğitimde fırsat eşitliğini desteklemeyi ilke edinen Turkcell, toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalabilen kız çocuklarının meslek sahibi çağdaş bireyler olma yolundaki mücadelesine destek vermeye devam ediyor. Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte 13 yıldır sürdürdüğü “Kardelenler Projesi”, bu yıl 500 kız öğrencinin daha hayallerini gerçeğe dönüştürdü. 
Bu yıl üniversiteyi kazanan Kardelenlerin en çok mühendislik, tıp, iktisadi ve idari bilimler, sağlık bilimleri ve hukuk fakültelerinin çeşitli bölümlerine rağbet etmiş olduğu dikkat çekiyor. 
Başarıya ulaşmış Kardelenlerin arasında nükleer enerji mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik,  geometri mühendisliği gibi sıra dışı meslekleri kendilerine hedef olarak belirlemiş kızlarımız da bulunuyor.

ÖZTÜRKLER: “MESLEK SAHİBİ OLAN 500 KIZIMIZLA DAHA GURUR DUYUYORUZ” 
Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Kardelen kızlarımızın başarılarıyla büyük gurur duyuyoruz. Bu projeyi 13 yıldır büyük bir inanç ve emekle, büyüterek devam ettiriyoruz. Hedefimiz kızlarımızın başarıyla eğitim hayatlarını tamamlayarak meslek sahibi ve geleceğe güvenle bakan bireyler haline gelmeleri. Şimdi 500 kızımız daha bu aşamada mesleklerini seçmiş durumda. 
Her biri kendi alanlarında ülkemize, insanımıza hizmet verecek. Kızlarımızın okuyup başarılı olduğunu görmek Turkcell ailesi olarak göğsümüzü kabartıyor” dedi.
ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Turkcell ile birlikte yürüttüğümüz Kardelenler projesi, yalnız bizlerin değil, Türkiye’mizin yüz akı olan, her türlü ödüle layık, fevkalade başarılı bir sosyal sorumluluk projesi olma onurunu taşıyor. ÇYDD’nin eğitimli toplum yaratma amacı, eğitimli, meslek sahibi kızlarımızın yetişmesiyle gerçeğe dönüşüyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

BURS SAYISI 100 BİNE ULAŞTI
Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasını, meslek sahibi, ufku açık bireyler haline gelmeleri amacıyla 13 yıldır Kardelenler projesini yürütüyor. 2000 yılından bu yana 17 bin Kardelen lise, 1800 Kardelen üniversite mezunu oldu.  Kardelenler projesiyle verilen burs sayısı 100 bine ulaştı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.