KESK’ten GREV ÇAĞRISI

Tarih: 2013-12-18 11:55:00

“Satış Sözleşmesini Kabul Etmiyoruz! Bütçeden Hakkımızı İstiyoruz!” şiarıyla 19 Aralık Perşembe günü greve çıkacak olan KESK Çaycuma Bileşenleri tüm kamu emekçilerini greve katılmaya, Çaycuma halkını ise yapılacak greve ve basın açıklamasına destek olmaya

“Satış Sözleşmesini Kabul Etmiyoruz! Bütçeden Hakkımızı İstiyoruz!” şiarıyla 19 Aralık Perşembe günü greve çıkacak olan KESK Çaycuma Bileşenleri tüm kamu emekçilerini greve katılmaya, Çaycuma halkını ise yapılacak greve ve basın açıklamasına destek olmaya çağırdı. 
19 Arak Perşembe günü saat 11.00’de Çaycuma Öğretmenevi önünde toplanacak olan Eğitim Sen ve KESK üyeleri yapılacak basın açıklamasının ardından yürüyüş yapacak. 
2014 bütçesinin yoksulluk, savaş, rant bütçesi olduğu belirten Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol,  Ağustos ayında Hükümet ile Memur-Sen arasında yapılan toplu sözleşmeyi “satış sözleşmesi” nitelendirerek;  bu sözleşmeyi kabul etmediklerini, bütçeden paylarını istediklerini ifade etti. Emekçiler  ve yoksullardan toplanan vergilerden oluşan bütçenin eğitim ve sağlık gibi hizmetlere dönüşmediğini belirten Akyol, 2014 için memur maaşlarına yapılan 123 TL’lik zammın ihtiyaçları karşılamadığı gibi, mal ve hizmetlere yapılan zamlarla şimdiden buharlaştığını dile getirdi.
Akyol, bütçeden, dolayısıyla hükümetten taleplerinin, en az 300 TL’lik kayıplarının karşılanması; memur maaşlarının vergi dilimlerinden etkilenmemesi, iş ve ücret güvenliği, ek ödemelerin emekliliğe yansıması ve kadın emekçiler açısından pozitif ayrımcılık uygulanması olduğunu söyleyerek baskı, tutuklama ve sürgünlere son verilmesini istedi. 
“Bizler, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, bağımsızlığın, savaşsız ve sömürüsüz bir yaşamın savunucuları milyonlar olarak, 19 Aralık 2013 Perşembe günü tüm yurtta emek ve demokrasi güçleriyle; ‘Satış Sözleşmesini Kabul Etmiyoruz! Bütçeden Hakkımızı İstiyoruz!’ şiarıyla alanlarda olacağız.” diyen Akyol,  tüm kamu emekçilerini greve katılmaya, Çaycuma halkını da yapılacak eyleme destek olmaya çağırdı. 
Greve katılmayan diğer sendika ve konfederasyonları eleştiren Akyol, “Keskin bir dirençtir KESK’li olmak, Egemenler gelir, egemenler gider, Direnmek her daim KESK’liye düşer!” dedi. 
AKP’nin ülkedeki bazı termik santralleri ve kömür ocaklarını özelleştirmeyi gündemine aldığını, işçilerin Zonguldak'ta Çatalağzı Termik Santrali'nin (ÇATES), Muğla Yatağan da ise Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı eylemler yaptığını; Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan Aile hekimi, hemşire, ebe ve sağlık memurlarının da ayda en az 16 saatlik acil nöbetlerine, maaş ve özlük haklarındaki kayıplara dur demek için 4 Aralık’ta greve çıktıklarını hatırlatan Akyol, “Gün bu saldırılara ve hak gasplarına karşı mücadeleyi birleştirme günüdür. Gün işçisiyle memuruyla genel grevi örgütleme günüdür” dedi. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

servet :

gariban halkım 50-100 liranın böylehesabını yaparken..akp deveyi hamuduyla götürüyor..! yandaş gazete ve tv lerde tık yok.!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.