KİTABINI İMZALADI

Tarih: 2014-02-05 14:49:00

Emekli öğretmen ve yazar Mevlüt Kırnapçı, ZOTEV’in katkıları ile düzenlenen imza töreninde kitaplarını imzaladı   MEVLİT KIRNAPÇI KİMDİR  Çaycuma Yeniköy doğumlu Mevlüt Kırnapçı emekli öğretmendir. Şiir, öykü, roman,çocuk masalları ve tiyatro oyu

Emekli öğretmen ve yazar Mevlüt Kırnapçı, ZOTEV’in katkıları ile düzenlenen imza töreninde kitaplarını imzaladı

 

MEVLİT KIRNAPÇI KİMDİR 

Çaycuma Yeniköy doğumlu Mevlüt Kırnapçı emekli öğretmendir. Şiir, öykü, roman,çocuk masalları ve tiyatro oyunları alanında eserleri vardır. Sanat rehberi,  Anzilha, Öğretmen Dünyası, abece, G.Kültür, İnsancıl, Kopuş, Çağdaş Türk Dili, Varlık, Eski Wesvesae, Aykırısanat, Şehir, ZOKEV Bülteni,Damar,  İspinoz, Yaba Edebiyat, İle, Zonkişot, Mühür, dergilerinde şiirleri, İnsancıl dergilerinde yazıları yayınlandı. Özgen Seçkin’in hazırladığı Toplumsal şiirler 2013 Yıllığı’nda, Hamit Kalyoncu’nun hazırladığı Kömürde Açan Çiçek adlı yer aldı. Çaycuma Sanat Tiyatrosu (ÇASAT) kurucusudur. Halen ÇASAT’ın Genel Sanat Yönetiçiliğini sürdürmektedir. Dil derneği üyesi olan Kırnapçı, Çaycuma Bölgesi Sözcük ve Deyimler  Derlemesi çalışmasını hazırladı. Mevlüt  Kınapçı’nın Eserleri: Çığlıkları Islak Çocuklar (şiir,1998), Güleç Yüzlü Hüzün (şiir, 2004), Sızı (şiir, 2006)

“Yandım Ela Gözüne…” İnceleme

“Gökkubbe altında insanlığın serüveni sürerken yaşadığımız bölgeye bir göz atalım istedik. Kimi kez bu bütün kimi kez de parçalı olarak Çaycuma’da yakın geçmişten günümüze insan yaşamının kimi ayrıntılarının tanıklıklar, anılar ve bizden sonraya bir içli ses olarak bırakalım istedik” diyerek kitabının içeriğini özetlemektedir.  Kitabında; Çaycuma yöresine ait bayramları, düğünleri, kız kaçırma geleneklerini, Köy yaşamı ve imece duygularını, köy gezginleri öykülerini, Çaycuma evlerini ve yöredeki değişen yaşam olgusunu kendi gözlemlerine dayanarak  keyifli bir okur ziyafeti çekmektedir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.