MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ GELİYOR

Tarih: 2013-12-19 14:11:00

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mezar adaları ve mezar yerlerini tek tek işaretlendiği ve vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabileceği Mezarlık Bilgi Sistemi için çalışmalar devam ediyor. Sistem, vatandaşların yakınlarının mezarlarına

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mezar adaları ve mezar yerlerini tek tek işaretlendiği ve vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabileceği Mezarlık Bilgi Sistemi için çalışmalar devam ediyor. Sistem, vatandaşların yakınlarının mezarlarına “tek tuşla” ulaşıp tüm bilgileri görebilmelerini sağlayacak.

Konu ile ilgili olarak Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Kdz. Ereğli Belediyesi Bilişim çağının teknolojik gelişimlerini halka yansıtmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Mezarlıklar Müdürlüğümüzün hizmetleri, Türkiye’de birçok İl ve İlçede henüz tahayyül bile edilememektedir.  Bu son çalışma ile hem mezarlık alanını planlamak hem de vatandaşların yakınlarının mezarlarına ilişkin bilgilere bilgisayar üzerinden kolaylıkla ulaşmasını sağlamak amacıyla hizmete sunulacak  “Mezarlık Bilgi Sistemi” sayesinde vatandaşlarımız, ziyaret edecekleri mezarların konumlarını bilgisayar ekranından görebilecek, hızlı bir şekilde mezarlıktaki yerini tespit edip detaylı bilgiye ulaşabilecektir” dedi.
Kdz Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı ise; “Yaptığımız hizmetler ile ilgili olarak Türkiye’nin birçok İl ve İlçe belediyesinden telefonlar alıyoruz. Bu hizmeti nasıl başardığımızı soruyorlar. Özellikle bu hizmetlerin meccanen yerine getiriliyor olması ve bu güzel hizmetlerin karşılığında Belediyemiz olarak sadece “Allah razı olsun” şeklinde bir teşekkürden başka bir beklentimiz olmadığını söylediğimizde iyice şaşırıyorlar. Hizmet verdiğimiz tüm vatandaşlarımız bu güzel hizmetlerimiz için önümüzü açan Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a ayriyeten teşekkür ediyorlar” dedi. 
Avcı, Ölüm Belgesini alan tüm vatandaşlara ayırım yapılmadan hizmet verdiklerini, CENAZE İŞ AKIŞ ŞEMASI’nı Belediyenin internet sayfasında yayınladıklarını vurguladı. 
Tüm cenaze ve defin işlemlerini ücretsiz gerçekleştiren Kdz.Ereğli Belediyesi, Mezarlık Bilgi Sistemi ile de vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabilmesine olanak tanıyacak.  Vatandaşlar sisteme Kdz.Ereğli  Belediyesi’nin internet sayfası üzerinden ulaşabileceği gibi, Mezarlık girişlerine yerleştirilen KIOKS’lardan bilgileri girerek erişebilecek.
Bu çalışma kapsamında, mezar adaları ve mezar yerleri tek tek işaretlenerek veri tabanına aktarılıyor. Sistem sayesinde mezarlıkların parselasyon çalışmaları yapılarak boş mezar yerleri tespit ediliyor, eski mezarlıklarda defin yapılabilecek yerler belirlenebiliyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.