PLATFORM ÇOK YÖNLÜ HAREKETE GEÇTİ!

Tarih: 2013-07-15 09:27:00

Ereğli Çevre Platformu ve bölge muhtarlarının oluşturduğu yürütme kurulu termik santral tehlikesini anlatacak.

Kdz. Ereğli’nin Kireçlik Bölgesi’n-de iki tane birden termik santral kurulmak isteniyor. Bu santrallerin bölgenin geleceğini yok edeceğini, başta fındık olmak üzere tüm tarım alanları başta olmak üzere, arıcılığı kökten bitireceğini, bölge denizindeki tüm canlıların katledileceğinin bilincinde olanların oluşturduğu “Ereğli Çevre Platformu” Yalı Boyu Köyleri’nin muhtarları ile iftar yemeğinde buluştu.
Erdemir Mühendisler Derneği’ndeki  Çevre Platformu’nun iftar yemeğine Kireçlik sahil alanını sınırları içerisinde bulunduran Ballıca Köyü Muhtarı Nazım Civelek ile Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez’in dışında, komşu köyler Sücüllü Köyü Muhtarı  Hasan Aksakal, Cemaller Muhtarı Mehmet Acun ve Terzi Köyü Muhtarı İsmail Acar da katıldı.

 

TEMEL İLKE GÖNÜLLÜLÜK 
İftar yemeğinin ardından çay muhabbeti sırasında konuşan  Av. Yakup Okumuşoğlu Doğu Karadeniz’-de yaşanan örgütlenmelerden örnekler verdi ve bu konuda kamuoyunun bilinçlendirilmesi için 

çizilmesi gereken yol haritasını anlattı. Toplantıya katılan herkesin özgürce düşüncesini ifade ettiği çay muhabbetinde 13 kişilik bir yürütme kurulunun oluşturulmasına karar verildi. Bu yürütme kurulunda bölge muhtarlarından ve Kireçlik sahilini sınırları içinde bulunduran Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez ile Ballıca Köyü Muhtarı Nazım Civelek başta olmak gönüllü çevrecilerin yer almasına karar verildi.  Yürütme kuruluna girmek isteyen gönüllülerden oluşan 13 kişilik ekibin önümüzdeki günlerde ayrıca toplanarak sürdürülecek çalışmalar ile ilgili olarak kamuoyuna ayrıntılı bir açıklama yapması beklenirken, bu hareketin siyasetin dışında yürütülmesi konusunda ortak karar da alındı. Böyle bir oluşumun giderlerini karşılamak üzere yine gönüllülük esas alınarak yardımlaşmanın da sağlanması yolundaki ilke kararları ile devam eden toplantı, bölgede sürdürülecek çalışmalar için ayrı bir kadın hareketinin başlatılmasını da görüştü ve yine gönüllülerden bir komisyon oluşturuldu.

 

PLATFORMUN YÜRÜTME KURULU 
Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Atakan Coşkun, Yusuf Metin Altuntaş, Mine Yılmaz, Ayşe Akcan Hindistan, Burcu Direkçi, Yasemin Açıkgöz, İsmail Demirel, Aykut Ateş, Sabriye Aşır, Taner Tüylüoğlu, Ahmet Eyrilmez, Nazım Civelek ve Eylem Ertuğ Ertuğrul.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

YALI BOYU FATİHİ :

Köseağzı Termik santral belasından Halil POSBIYIK sayesinde kurtulmuştur. Kireçlik ve diğer cennet koylarımız da onun sayesinde kurtulacaktır. Halil POSBIYIK toplum yararı olan bütün işlerde sivil toplum kuruluşlarının harekete geçirilmesinde fahri lider konumundadır. Halil POSBIYIK Kdz.Ereğli halkının sevgisini kazanmış önemli bir liderdir. Cennet koylarımızın termik santral belasından kurtulması için Yalıboyu Köyleri topyekün gerekirse Kdz.Ereğli Belediyesine katılacak ve buralar Halil POSBIYIK tarafından turizm alanı ilan edilecektir. Bu mesele devlet meselesi değildir. Yandaşlara peşkeş olayıdır. Siz rahat olun Yalıboyu halkı devletine de sahip çıkar, yaşam alanlarına da, Halil POSBIYIK' a da..! Ama yaşam alanlarını asla ve asla kimseye peşkeş çektirmez. Halil POSBIK düşmanlığı Kdz.Ereğli' de prim yapmaz. Çünkü kendisi bu İlçenin yetiştirdiği önemli bir değerdir.

Sezer :

Posbıyık ağa bağırıp çağırıyodu şov yapıyodu benim sayemde bu proje iptal oldu diyodu ne oldu ereğli ve bölgedeki vatandaşların şu gerçeği çok iyi bilmesi lazım devlet birşeyi isterse yapar buna 1000 tane posbıyık engel olamaz buna anca ereğli halkı mani olur ama başınıza posbıyığı değil akp milletvekili ve akp yöneticilerini alarak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.