'RÜŞVET ALANDA VEREN DE SUÇLUDUR'

Tarih: 2014-02-10 08:42:00

Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Türkiye’nin demokratik kazanımlarına zarar verecek girişimlerden kaçınılması gerektiğini ifade etti. Aşkar, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen küresel bir senaryonun içine yerleştirilmiş yolsuzluk iddiası üzerin

Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Türkiye’nin demokratik kazanımlarına zarar verecek girişimlerden kaçınılması gerektiğini ifade etti. Aşkar, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen küresel bir senaryonun içine yerleştirilmiş yolsuzluk iddiası üzerinden Türkiye’nin karıştırılmak istendiğini ifade ederek, “Memur-Sen olarak, hiç tereddüt etmeden yolsuzlukların üzerine sonuna kadar gidilmesini istiyoruz. Medeniyet değerlerimizin hükmü açıktır. Rüşvet alan da, veren de suçludur. Yetimin malına göz diken varsa, sonuna kadar üzerine gidilmelidir” diye konuştu.
Aşkar, yazılı açıklamasında şunları söyledi:
“Türkiye’nin demokratik kazanımlarına zarar verecek girişimlerden kaçınılması gerekmektedir. 2010 referandumunda devletin milletinden, milletin devletine geçilmiştir. Referandumda ‘evet’ diyerek demokrasinin gelişmesine katkıda bulunan tüm kesimlerin birlik ve beraberlik içinde olması kaçınılmazdır. Referandumda ‘evet’ diyenler, ‘hayır’ diyenlerin ekmeğine yağ sürmemelidir. Küresel operasyonun asıl amacı, Türkiye’nin dünyanın dengesini değiştirecek süper bir güç olmasının önüne geçmektir. Amaçları, Türkiye’nin de Suriye gibi, Mısır gibi bir ülke olması. 28 Şubat sürecinde, 12 Eylül’de olduğu gibi, görünüşte demokrasiyle yönetilen ancak vesayetin hâkim olduğu, milletin de göbeğini kaşıyan adam ilan edildiği bir ülke olsun isteniyor. Batı’nın medeniyet anlayışının çifte standartlıdır. Kendilerinden biri haksızlığa uğramışsa, insan hakları devreye girer. Bugün dünyanın birçok yerinde zulümler, savaşlar, insan hakları ihlalleri var. Batı, hangisine ses çıkartıyor? Hemen yanı başımızdaki Suriye’de, Mısır’da, Myanmar’da, Doğu Türkistan’da, Gazze’de yaşananlar bunun en güzel örnekleri. Küresel güçlerin ne istediğini, bundan sonra ne isteyeceğini görmek için Siyonizm’in icraatına bakmak lazım. Mısır’da darbe olunca, ‘niye darbe bile diyemiyorlar?’ diye hepimiz sitem ediyoruz. Hepimizin şunu görmesi lazım, Batı’nın medeniyet anlayışı çifte standartlıdır. Batı’nın tüm ülkelerinin demokrasinin merkezi, beşiği, insan haklarının merkezi olduğu öne çıkar ama bu mazlumlar onlardan değilse, burada demokrasi hatırlanmaz, insan hakları hatırlanmaz. Küresel bir senaryonun içine yerleştirilmiş yolsuzluk iddiası üzerinden Türkiye’nin karıştırılmak istenmektedir, Memur-Sen olarak, hiç tereddüt etmeden yolsuzlukların üzerine sonuna kadar gidilmesini istiyoruz. Medeniyet değerlerimizin hükmü açıktır. Rüşvet alan da, veren de suçludur. Yetimin malına göz diken varsa, sonuna kadar üzerine gidilmelidir. Ancak kimse uluslararası oyunu gizlemek için yolsuzluk iddialarını kendine perde yapmasın. Yasama, yürütme, yargı kuvvetler ayrılığı ilkesi  bugün yara almış, devlet çatışmasına dönmüş gözüküyor. Bu, Türkiye’nin hak ettiği bir tablo değildir.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.