'SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİNDE PROFESYONELLİK ARAYIŞLARI'

Tarih: 2013-12-16 16:18:00

Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Leonardo da Vinci Hareketlilik VETPRO kapsamında kabul edilen “Süt Sığırı Yetiştiriciliğinde Profesyonellik Arayışları” konulu projede katılımcılara sertifika töreni gerçekleştirildi. Gıda Tarım ve

Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Leonardo da Vinci Hareketlilik VETPRO kapsamında kabul edilen “Süt Sığırı Yetiştiriciliğinde Profesyonellik Arayışları” konulu projede katılımcılara sertifika töreni gerçekleştirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan törene; Zonguldak İl Müdürü Necmi Çelik, İl Müdür Yardımcısı Hasan Akcaalan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Can Parim, Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık ve katılımcılar katıldı.
Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından açıklamada konu ile ilgili şu bilgiler verildi:
“Leonardo da Vinci Hareketlilik VETPRO kapsamında kabul edilen “Süt Sığırı Yetiştiriciliğinde Profesyonellik Arayışları” konulu projemiz ile; Zonguldak Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden - 16 kişi, Zonguldak İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden- 7 kişi, Zonguldak-Karabük-Bartın Veteriner Hekimler Odası’ndan- 6 kişi, Zonguldak Süt Üreticileri Birliği’nden- 5 kişi, Zonguldak Ziraat Odası Başkanlığı’ndan- 5 kişi, Çaycuma Ziraat Odası Başkanlığı’ndan- 4 kişi, TMMOB Ziraat Mühendisleri odası Zonguldak İl Temsilciliği’nden- 5 kişi, Coşkunoğlu A.Ş.den- 2 kişi olmak üzere toplam 50 kişi 19.10.2013-02.11.2013 tarihleri arasında Finlandiya, 20.10.2013-02.11.2013 tarihleri arasında Almanya ve Belçika ile 03.11.2013-16.11.2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetine düzenlenen teknik gezilere katılmışlardır.
Projemiz ile, süt sığırcılığı yapılan AB üyesi ev sahibi ülkelerin; sığırcılık işletmeleri, hayvan ırkları, modern ahır yapımı, Süt Sığırlarının bakım ve beslenmesi, Buzağı büyütme, Sağım, Süt ürünleri üretimi, Ahırların dezenfeksiyonu, Damızlık sığır seçimi, Suni tohumlama, Süt sığırlarının kayıt ve takibi, Süt ve süt ürünlerinin pazarlanması, 
Meralarda hayvanların otlatılması, hayvancılık malzemeleri incelenerek analizinin yapılması, elde edilen bilgi ve tekniklerin Ülkemiz hayvancılık sektörüne aktarılarak uygulanması amaçlanmış ve personelimiz ile çiftçilerimiz uygulamaları yerinde görmüşlerdir.” 
Sertifika töreninde konuşan Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik ise, “Leonarda Da Vinci Hareketlilik VETPRO kapsamında kabul edilen ‘Süt Sığırı Yetiştiriciliğinde Profesyonellik Arayışları’ konulu projesine katılan katılımcılarımıza projeye katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu projemize katılan 50 kişiye sertifikalarını vereceğiz. Projeye katılanlar, 19 Ekim 2013-02 Kasım 2013 tarihleri arasında Finlandiya, 20 Ekim 2013-02 Kasım 2013 tarihleri arasında Almanya ve Belçika ile 03 Kasım 2013- 16 Kasım 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetine düzenlenen teknik gezilere katılmışlardır. 
Projemiz ile süt sığırcılığına yapılan AB üyesi ev sahibi ülkelerin sığırcılık işletmeleri, hayvan ırkları, modern ahır yapımı, süt sığırlarının bakım ve beslenmesi, buzağı büyütme, sağım, süt ürünleri üretimi, ahırların dezenfeksiyonu, damızlık sığır seçimi, suni tohumlama, süt sığırlarının kayıt ve takibi, süt ve süt ürünlerinin pazarlanması, meralarda hayvanların otlatılması, hayvancılık malzemeleri incelenerek analizinin yapılması, elde edilen bilgi ve tekniklerin ülkemiz hayvancılık sektörüne aktarılarak uygulanması amaçlanmış ve personelimiz ile çiftçilerimiz uygulamaları yerinde görmüşlerdir. Bu projede katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından projeye katılanlara sertifikaları verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.