“ZONGULDAK’A HASRET”

Tarih: 2015-05-04 09:20:01

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Zonguldak Dernekler Federasyonu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği “Zonguldaklılar Hasret Gecesi” için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

 

2012 Yılında 12 derneğin birlikteliği ile kurulan Zonguldak Dernekler Federasyonu (ZONDEF) her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ederken, mevcut 19 dernekle  dayanışma içinde etkinlikler düzenliyor.

ZONDEF çalışmalarıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

İlkini 2 Kasım 2013’de yaptığı “Zonguldaklılar Hasret Gecesi” Bağcılar Olimpik Spor Salonunda 8 bin katılımla İstanbul’da birçok yöresel sanatçının da katıldığı etkinlikte Zonguldak kültürünü yaşatmak adına halkoyunları, tiyatrolar ve çeşitli etkinlikler yapılmıştı.

ZONDEF, geçen yıl düzenlenen organizasyona gelen misafir sayısını geçmek gurbette birçok Zonguldaklıları ve Zonguldak sevdalılarını bir araya getirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Geceye davet için protokollere ziyaretlerini gerçekleştiren organizasyon komiteleri, 2.si düzenlenecek olan “ Zonguldaklılar Hasret Gecesi” davet ziyaretlerini Zonguldak ayağında sürdürüyor.

Bu yıl, 17 Mayıs 2015 Pazar Günü 16.00’da yapılacak olan “Zonguldaklılar Hasret Gecesi için hedef 10 bin kişi. İkincisi organize edilen gece, Bağcılar Olimpik Kapalı Spor salonunda, başta Zonguldak Valiliği olmak üzere Zonguldak’taki tüm belediyelerin destekleri organize komitesi tarafından memnunlukla karşılandı.

Zonguldak Valisi Sayın Ali Kaban’ın desteklediği, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin içinde olduğu ve tüm Zonguldak belediyelerin el birliği yaptığı gecede katılımın gerek bürokside gerekse Zonguldak sevdalılarında büyük bir atmosfer içerisinde olacağı düşünülmektedir. Etkinlik komitesinde bulunan Gurbet Altay, Orhan Bayraklı ve Ahmet Doruk yaptığı ortak açıklaması ise şöyle:“Bu gece sadece Zonguldak Dernekler Federasyonunun değil, yüreğinde ben Zonguldaklıyım diyen herkesin gecesidir. Gece ile ilgili bilgisi olan her Zonguldaklı kendisi gelmesi gerektiği gibi yanında Zonguldak kültürünü yaşatmak adına birçok kişi getirmelidir.

Etkinlik Başkanı Gurbet Altay ise açıklamasında:“17 Mayıs Gecesi herkese kapımız açıktır. Tüm hemşerilerimizi yeni sloganımız olan “Zonguldaklılar birlik ve beraberlik içinde her zaman bir araya gelebilirler.” sözünü özümseyip oraya akın akın gitmeliyiz. Sayın Zonguldak Valimizin Zonguldaklıyı sahiplenmesi bize büyük bir ivme kazandırdı. Tüm belediyelerimizin yanınızdayız, ne yapabiliriz demesi bize hasret kaldığımız birliğimizi görmemizi sağladı. İş adamlarımızı, sanatçılarımızı, yazarlarımızı, zanaatkârlarımızı bu gecede görme arzusunayız. Gelin her beraber olalım ve gecede halkoyunlarımızla, türkülerimizle, yöresel sanatçılarımızla, değerlerimizle orada olalım. Tüm yönetim kurulu ve derneklerimiz adına hemşerilerimize saygılarımı sunar 17 Mayıs’ta beklediğimizi belirtmek isteriz.”dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.