Erdemir’i yönetenleri Ereğli’yi tanımaz ve takmaz tavır ve tutumları hiç değişmiyor.
Umurlarında değil!
Ne bakan, ne milletvekili, ne belediye başkanı, ne  diğer yetkililer, ne de basında çıkan haberler o büyük şirketin başına atama ile gelenler için Kasımpaşa.
Ya düşünebiliyor musunuz, kendisini ziyarete gelen bir belediye başkanının karşısına geçip de bacak bacak üstüne atarak “senin ne kadar su borcun var?” da ne demek.
Nasıl bir yöneticilik?
Nasıl bir insanlık_
Bu nasıl bir aile terbiyesi?
Ne dedi Belediye Başkanı bu durum karşısında “İndir lan ayağını!”
İyi mi oldu?
Yakıştı mı?
Bir Erdemir yöneticisinin bu şekilde azarlanması görülmüş duyulmuş şey değil.
Peki sonuç?
Belediye başkanı bu olayları anlatırken başka diğer neler söylediğini ve orada yaşananları biliyorum.
Zemberek bir fırlamaya görsün.
Fırlamış ve okumuş da okumuş binadan çıkıncaya kadar.
Peşinden koşanlar.
Özür dileyenler.
Hepsi de kayıtta…
 
Bu kenti iplemeyenlerin makam odasına yaptırdıkları haber değil mi?
Bal gibi haber!
50 metre ileride evi olan bir genel müdür makam odasına şunu-bunu yaptırmaz.
Orası home ofis mi?
Orası Erdemir’in Genel Müdürlük makamı.
Onurlu ve gururlu bir makam.
Dünya markası.
OYAK’ın  da namı şerefi.
Türkiye’nin ve Ereğli’nin herşeyi.
Sanki maden ocağına girip çıkıyor da, işgal ettiği makamda banyo sefası yapıyor. 
 
Erdemir’in bu tavır ve tutumları en son olarak Ereğli Belediye Başkanını da isyan ettirdi. O toplantıda olanları biliyorum ama….
Off  the record !
Saygılıyım.
Bu nedenle  ben de saklı.
Ama şu açık gerçeğe rağmen, OYAK’ın Ereğli’den yükselen tepkileri hiçe saymasını anlamak güç.
Erdemir; bu ülkenin ulusal serveti ve  yönetenlerin aile şirketi değildir.
O makama atama ile geldiklerini hiç unutmadan, sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye mecburdur, toplum ile barışmak ve toplumun istek ve beklentilerine yanıt vermek durumundadır.
Ereğli’den bana ne” demek, gerilimdir.
Ve bu gerilim bir gün gelip patlayabilir.
Ey Erdemir’i yönetenler:
Biz bu ülkenin bakanını, milletvekilini, belediye başkanlarını, diğer yönetenleri  ve halkı hiçe saymaya devam ederseniz, yakında koskocaman bir “hiç!” olduğunuzu  da size bir güzel anlatırlar.
Ereğli’ye yapılan her bir saygısızlık, haddini bilmemenin dik alasıdır.
Ve bu tutum ve davranışlar, perşembenin geliş ve gidişini bugünden hatırlatmaktadır.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) BİR HAYIR İŞİ DEĞİL, KURUMSAL ZORUNLULUKTUR.” Ünal SAVAŞ

Önce, Kurumsal Sosyal Sorumluk (KSS) kavramı üzerinde kısa bir bilgi vermek istiyorum.

En yalın anlamıyla KSS; işletmelerin görevlerinin yalnızca mal ve hizmet üretmekle sınırlı olmadığı, bunun yanında çalışanlarına, müşterilerine, hissedarlarına, rakiplerine, tedarikçilerine ve her şeyden önemlisi İÇİNDE YAŞADIĞI TOPLUMA VE ÇEVREYE KARŞI YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN SORUMLULUKLARININ BULUNDUĞUNU İFADE EDEN BİR KAVRAMDIR.

İşletmeleri değerli kılan ya da fark yaratan artık sadece ürettikleri mal ya da sundukları hizmetin kalitesi değil, TOPLUMA KATKILARI VE KAZANDIRDIKLARI DEĞERLERDİR. Bu fark da İŞLETMELERİN SOSYAL SORUMLULUK RUHUNU taşımasıyla mümkün olabilmektedir.

Devamı var >>>

Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu vesile ile yaklaşık olarak aynı dönemde (ERDEMİR:1965, POSCO: 1973) işletmeye açılmış olması sebebiyle KARDEŞ KURULUŞ olarak nitelendirdiğim Güney Korenin Pohang şehrinde faaliyet gösteren, Dünya Çelik Birliği (WSD)nin, dünya çapında üretim yapan 36 en iyi çelik üreticisi arasında üst üste beşinci kez DÜNYANIN EN REKABETÇİ ÇELİK ÜRETİCİSİ - World Most Competitive Steelmaker” i seçilen Pohang Iron and Steel Company - POSCOnun KSS misyonundan kısaca bahsetmek istiyorum.

POSCOda, Topluma katkıda bulunma misyonu doğrultusunda kapsamlı KSS faaliyetleri yürütülmekte, bu KSS faaliyetleri arasında spora da büyük ölçüde destek verilmektedir. Bunlar arasında da en önemlisi POSCO'nun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMASIDIR.

Bir şirketin rekabet gücünü belirlemede en güçlü performans ölçütü, gelişmenin geçmişle değil, DİĞER ŞİRKETLERLE KARŞILAŞTIRILMASINDAN ELDE EDİLİR. "
Devamı var >>>

Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu bağlamda POSCOnun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMAKTA OLDUĞU göz önünde bulundurulursa, ERDEMİR GRUBU olarak bizim kat edeceğimiz daha çok mesafe bulunmaktadır.

ERDEMİR GRUBU olarak 2020 yılına kadar ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞMEYİ ve KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE ÇIKMAYI hedeflemişsek eğer, bugün küresel ligin zirvesinde olan şirketlerin yönetsel uygulamalarını da iş süreçlerimize entegre etmek zorundayız. Aksi durum eylemsiz söylemden başka bir şey ifade etmemektedir.

ÇELİK GİBİ SÖZLER (WORDS LIKE STEEL)

1) Erdemir Grubunu 2020 yılında ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞTÜRMEYİ VE KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE TAŞIMAYI hedefliyoruz.” - Ali Pandır, Erdemir Grubu YKB ve CEO

2) EYLEM OLMADI MI, VİZYON BİR RÜYADIR. Vizyon olmadan ise eylem zaman geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.” - Joel Barker

Saygılarımla

Ünal Savaş - Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

Misafir Avatar
ereğlili 2 yıl önce

Eee size müstehaktır adam gibi adam Ercan candanın kuyusunu kazdınız Erdemir yönetimi ercan hocadan kaç kez randevu istedi kendisi vermedi ben buna bizzat şahit oldum inanmıyorsanız araştırın sorun

Misafir Avatar
Şenol 2 yıl önce

Ya noldi size da.... daha düne kadar bunların şakşakcılığını yapmıyor muydunuz? şimdi noldi de hababam de babam vurup duruyorsunuz??? Erdemir Oyak ile şaha kalkmıştır. burada 10.000 kişi ekmek yiyor. Oyak bizim baştacımızdır. ve öyle kalacaktır. beğenmeyen varsa şehri terk etsin

Misafir Avatar
OYAK EREĞLİDEN DEFOL!!! 2 yıl önce

HAK VERİLMEZ ALINIR.BU GÜNE KADAR ERDEMİRİN EREĞLİYİ SÖMÜRDÜĞÜ YETER.HAK ARAYANIDA , ERDEMİRİN MENFAAT SAĞLAYARAK SUSTURMASINA ENGEL OLUNUZ.TİCARET ODASI VE EREĞLİNİN STK LARI BAŞKANA DESTEK OLUNUZ.ERDEMİR, ZEHİRLEDİĞİ HALKI EN AZINDAN SOSYAL OLARAK DESTEKLEMELİ.AMAÇ SADECE KAR ETMEK OLMAMALI.

Misafir Avatar
faruk özertan 2 yıl önce

bu kadar guzel kısa ve öz anlatılırdı....
gun gelir devran doner ozaman onları bu halk gormez