Bu haber kez okundu.

CHP’de YENİ ADAY ADAYI ÇIKTI

Devrek Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Çetin Bozkurt, CHP Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

Belediyesi önünde toplanan  personele veda ettikten sonra büyük bir kalabalık ve Ekip Akbayram’ın seslendirdiği  “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” marşıyla Cumhuriyet Halk Partisi binasına gelen Çetin Bozkurt, burada CHP’den Devrek Belediye Başkanı Aday adaylığı için dilekçesini CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü’ye sundu.

 

HİZMET ETMEK İÇİN HUZURUNUZDAYIM

 

Parti binası önünde konuşan Çetin Bozkurt, “Doğup, büyüdüğüm ve yaşadığım Devrek’te, görev yaptığım sürelerdeki  toplumsal mücadele içinde ve Belediyecilik yıllarında sahip olduğum  bilgi, deneyim ve birikimlerimle, Devrek’e ve Devrekliler’e daha geniş planda hizmet etmek için aday adayı olarak sizlerin  huzurunuzdayım” dedi.

     

“Bu gün ise, benim için kişisel, özel ekonomik riskler taşısa da Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ile ayrıldım.”diye konuşmasını sürdüren Çetin Bozkurt şunları kaydetti; “Beni bir çoğunuz yaptığım görev nedeniyle Devrek Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak tanımıştır, kimi zaman belediye hizmetleri ve toplumsal  çalışmaların içerisinde, kimi zaman da başında görmüştür. Ben Devrek’te doğdum, Devrek’te yaşıyorum ve bu güne kadar da burada görev yapıyordum. Bu gün ise, benim için kişisel, özel ekonomik riskler taşısa da Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ile ayrıldım.

Bulunduğum yer ve yaptığım görev nedeniyle, yaklaşan yerel seçimler için, başka partilerin aday adayları arasında, kendi adımın da geçtiğini biliyorum. Beni mutlu eden bu durumu da soranlardan da saklamadım.”

 

Çetin Bozkurt, geçmiş yıllarda politik çalışmalarının içinde yer aldığı Cumhuriyet Halk Partisi safların katılmanın da mutluluğunu yaşadığını, belirttiği konuşmasında, “Çocukluğumuzdan beri yürekten bağlı olduğumuz bu çatı altında, Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusundaki düşünce ve duygularımla, geçmiş yıllarda politik çalışmalarının içinde yer aldığım Cumhuriyet Halk Partisi saflarına, bu defa Belediye Başkanı aday adayı olmanın onuruyla, gururuyla aranızdayım.” ifadelerine yer verdi.

 

“Doğup, büyüdüğüm ve yaşadığım Devrek’te, görev yaptığım sürelerdeki  toplumsal mücadele içinde ve Belediyecilik yıllarında sahip olduğum  bilgi, deneyim ve birikimlerimle, Devrek’e ve Devrekliler’e  daha geniş planda hizmet etmek için aday adayı olarak sizlerin huzurunuzdayım.”diye konuşmasına devam eden Çetin Bozkurt, kendisinden önce aday adaylıklarını açıklayan  ve çalışmalarına başlayan arkadaşlarını da kutladı.

 

GÜCÜM SİZLERSİNİZ

“Geçmişte Devrek’ten yetişerek, belediye başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık yapmış değerli büyüklerimizi de saygı ile selamlıyorum.”, diye sürdürdüğü konuşmasında Çetin Bozkurt, “Bu süreçte benim geç kaldığımı düşünenleriniz olabilir. Bu durum, içinde bulunduğum koşullar nedeniyledir. Ancak, başta sizler olmak üzere Devrek’in gücünü yanımıza aldığımız zaman, hiçbir şey için geç olmadığını göreceğiz. Benim gücüm, sizlersiniz. Önce partim, sonra bütün Devrek’tir. Şu anda, sadece aday adayıyım. Sizlerin güveni ve desteğiyle inşallah önce başkan adayı sonra da Devrek Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum. Bunu takdir edecek olanlar, öncelikle sizlersiniz.”dedi.

 

Kalabalığın alkışları arasında konuşmasına devam eden Çetin Bozkurt, “Belediye hizmeti bir kent hizmetidir, o kentte yaşayanlara hizmettir. Kentin ve yurttaşların yaşadığı sorunların çözümüne hizmettir. Ben bu bilinç ve anlayışla görev yaptım. Şimdi bu halkçı-toplumcu hizmet anlayışını büyüterek yaygınlaştırmak istiyorum. Tüketen bir Devrek için değil, üreten bir Devrek’i yeni baştan kurmak için hepimizin birlikte gücüne ihtiyacımız olduğunun bilinciyle önünüze geldim. Belediyeyi ve belediyeciliği bilerek, halk için halkla birlikte, kentimizi eski güçlü ve etkili günlerine kavuşturabilmek için, yapılacak işlerin verimliliğini artırabilmek için, sahipsiz denilen Devrek’in en büyük sahibinin Devrekliler olduğunu göstermek için, Devrek kültürüne, kültür değerlerine,  sahip çıkabilmek için, Devrek’in doğasını korumak,  havasını  temiz  hale getirebilmek için, kentimizi, turizm, kültür ve eğitim değerleriyle güçlendirmek için, kentimize ve insanına hizmette, katılımcı ve şeffaf belediyeciliği oluşturmak için, hepinizin  güvenini ve desteğini bekliyorum.

Değerli arkadaşlarım, Hepimiz biliyoruz ki Devrek, ekonomik  tıkanma nedeniyle, büyük bir sıkıntı içerisine girmektedir. Çalışan insan sayısı az olduğu için, kent  ekonomisi emeklilerin maaşlarına bağımlı durumlara gelmiş durumdadır.”ifadelerine yer verdi.

 

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNE GÖNDERME YAPTI

 

Konuşmasında, “İki bin kişilik insan gücüyle Devrek için büyük bir ekonomik kaynak  olan Tabur’un, (Askeriye’nin)  kapısı artık kapanıyor. Hem de gidiyordu, duruyordu, yerine şu gelecek, bu gelecek safsataları içinde. Siyasilerimiz bize  -affınıza sığınarak söylüyorum-  önce eşeği kaybettirdi, şimdi de türkü çığırtarak semerini arattırıyor” diyen Çetin Bozkurt, mevcut iktidar milletvekillerine de göndermede bulundu.

 

Bozkurt şöyle konuştu;

 

“Geçmişte Zonguldak siyasetinin parlak yıldızı olan Devrek, şimdi hapishane kapısı olmaya zorlanıyor. Geldiğimiz nokta budur.

-Çevre ilçelere 4 yıllık fakülteler kurulurken Devrek, üvey evlat gibi yüksek okullarla avutulmak isteniyor. Yüzlerce esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmış, borç batağı içinde çabalıyor. Bu dramatik tabloyu daha da uzatabiliriz.

-Pekala bütün bu zorlukları aşma gücümüz var mıdır? Bana göre vardır. Önce seçimimizi doğru yapacağız, sonra bir araya gelmesini bileceğiz. Birbirimizi itelemeden, her birimizin gücünü birleştirerek, Devrek’in toplumsal gücü haline getirerek, bu büyük gücü doğru projelerle yönlendirerek başarılı olacağımıza inanıyorum. “

 

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ

 

Önümüzdeki yerel seçimlerin, sadece Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği seçimi olmadığını da belirten Çetin Bozkurt, “Bu seçimler, bunlarla birlikte ülkemizin geleceğini de aydınlatacaktır” diye konuştu.

 

Bozkurt şöyle konuştu;

 

“Yurtsever bir sorumluluk anlayışıyla gücümüzü göstereceğiz, oyları sandıkta toplayacağız. Başka çaremiz yoktur. Bu seçimler; Devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün adını, ülkeden ve tarihten silmeye çalışanları, kendi karanlık çukurlarına gömme gücümüzü de göstereceğimiz seçimlerdir. Bu nedenle, Devrekliler’in kullanacağı her bir oyun, aydınlık bir Türkiye’nin yeniden kurulmasına, Atatürkçü düşüncenin yurt sathında güçlenmesine, Cumhuriyet’imizin çağdaşlaşma atılımlarının yeniden sahiplenilmesine, bütün yolları açacaktır. Bu seçimler; büyüyen ve gelişen Devrek sevdasının hayata geçmesi, çocuklarımıza yaşanası bir Devrek bırakılması gençlerimiz için iş ve ekmek kapılarının açılması, geleceğin  Devrek’inin yeniden planlanması, kentimizin her türlü sorunlarının çözümü için de Cumhuriyet Halk Partisi’ne kapıları ardına kadar açacaktır.”

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

DARISI KDZ. EREĞLİ CHP İLÇE ÖRGÜTÜNÜN (VAR İSE???) BAŞINA... ÇAĞDAŞ VE KATILIMCI DEMOKRASİ GEREĞİ, DARISI KDZ. EREĞLİ'NİN VE KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜNÜN DE BAŞINA İNŞAALLAH. CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜNÜN SAYIN HALİL POSBIYIK'TAN BAŞKA ADAY GÖSTEREBİLECEĞİ BİR KİŞİ YOK MUDUR.? KALDI Kİ, O DA KENDİSİNİ "PARTİLERÜSTÜ BİR KİŞİ OLARAK GÖRDÜĞÜ İÇİN" ASLA CHP'Lİ DEĞİLDİR. KENDİ PARTİSİNDEN OLMAYAN VE KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜNÜN İÇİNİ GERÇEK CHP’LİLERDEN TEMİZLEYEREK BOŞALTAN BİR KİŞİYİ YILLARDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTEREN CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜ, EĞER KENDİ PARTİSİNDEN BİR BAŞKA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇIKARTAMIYORSA, GERÇEKTEN ÇOK YAZIK. KDZ. EREĞLİ CHP'Yİ BÖYLESİ BİR İÇLER ACISI DURUMA DÜŞÜRÜNLER, ACABA HİÇ SIKILMIYOR MU? YÜZLERİ KIZARMIYOR MU? HAYDİ, BUNLAR SIKILMIYOR. HAYDİ, BUNLARIN YÜZLERİ KIZARMIYOR, BU DURUMA SEYİRCİ KALAN GERÇEK CHP'LİLER NEDEN BU DURUMA SEYİRCİ KALIYOR. İŞTE BENDE BUNA BİR ANLAM VEREMİYORUM. YOKSA KDZ. EREĞLİ'DE HİÇ Mİ? GERÇEK CHP'Lİ YOKTUR. VARDA, HERKES BİR ŞEKİLDE SİNDİRİLMİŞ Mİ? ÜLKEMİZDE BUGÜNE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ EN DÜRÜST SİYASETÇİLERİMİZDEN OLAN ESKİ BAŞBAKANLARIMIZDAN RAHMETLİ BÜLENT ECEVİT’İN ŞU SÖZÜ HİÇ AKLIMDAN ÇIKMAZ. "İÇİME SİNDİREMİYORUM." BENDE KDZ. EREĞLİ'DEKİ VE KDZ. EREĞLİ CHP DEKİ BU TEK ADAMLIK ZİHNİYETİNİ İÇİME SİNDİREMİYORUM. İÇİNE SİNDİREBİLENLERE DE AFİYET OLSUN. SAYGILARIMLA KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN; KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR. https://twitter.com/unalsavas60


banner251

banner185