Bu haber kez okundu.

CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNİN 6 ÖNERGESİ REDDEDİLDİ

Kdz.Ereğli Belediyesi'nin, Mayıs ayı olağan toplantısı birinci oturumunda 14 CHP'li üyenin ortak imza ile gündeme alınmasını istedikleri 6 önerge AKP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile reddedildi.

 

REDDEDİLEN O MADDELER

Taşeron çalışanlarının geleceği: AKP hükumeti bir yandan çıkarmayı düşündüğü yasa ile taşeron çalışanların haklarını korumaya çalışırken, yerel idarenin yönetimi altında bulunan Ereğli AKP belediyesin de çalışan taşeron işçilerin işten çıkarılmasına ilişkin söylentiler hat safaya gelmiştir. Taşeron çalışanların endişesi her geçen gün artmaktadır. Yönetime geldiğinizden itibaren kaç taşeron çalışanının işten çıkarıldığı ve önümüzdeki günlerde işten çıkarmalarla ilgili bir çalışmanın olup olmadığı konusunda meclise bilgi verilmesi.

 

Belediye AVM'sine ilişkin: İller Bankası'ndan alınan kredi ile yapılan AVM binasının belediye hizmet binasına dönüştürülmesinin kredi usul ve esasına uymadığı görülmektedir.  Alelacele alınan bu kararın alt yapısı nasıl yapılmıştır?  Belediye'nin, AVM binasına taşınmasının, belediyeye getireceği maliyet ne kadardır? Söz konusu yerin ulaşım, alt yapı, otopark ve fiziki durumu göz önünde bulundurulmuş mudur?  Yapımı tamamlanmış balıkhanenin yıkımının gündemde olduğu öğrenilmiştir ve bu konuda kamu zararı düşünülmüş müdür? Belediye binasının taşınması ile zaten sıkıntı çeken çarşı esnafının mağdur olacağı düşünülmüş müdür?

 

Çarşı üzerinin kapatılması: Ereğli Belediyesi tarafından ihalesi yapılan çarşı üzerinin kapatılması ihalesinin iptali ile ilgili bilgi alınmıştır.  Çarşı esnafının ekonomik durumuna destek olmak, daha uzun süreli çalışmasını sağlamak, çarşıya daha fazla insan çekmek, daha rahat koşullarda alış veriş imkanı sağlamak ve esnafın verdiği imzalı dilekçeye göre planlanan bu çalışmanın ilgili kanuna göre sonlandırılması söz konusu değildir. Bu konuda müdürlük ve belediye hakkında kamu zararının doğacağını ve hukuki takipçisi olacağımızı belirtir, neden iptal kararı verildiği konusunda meclise bilgi verilmesini talep ederiz.

 

Zabıta kulübesine ilişkin: Ören Mahallesi'ndeki zabıta kulübesinin kaldırılması ile mahalledeki kaçak yapılaşmanın önü açılmıştır. Yapılan incelemeler sonucunda gece gündüz kaçak inşaat yapıldığı gözlenmiştir. Daha önce yapılan imar planlarının, bu kaçak yapılaşmayla birlikte çözümsüz bir aşamaya geleceği açıktır. Bu duruma göz yumulması, belediye başkanlığı, meclis üyeleri ve çalışanlar açısından suç teşkil etmektedir. Kaçak yapılaşmayla ilgili ne gibi işlemler yapıldığı konusunda bilgi talep etmekteyiz.

 

İbrahim Cöbek'in Başkan Yardımcılığı'na getirilmesine ilişkin: Ereğli Belediyesi kurumsal bir yapıya sahiptir. Gerek Başkan yardımcıları gerekse müdürler konularına hakimdir. Basından öğrendiğimize göre daha önce milletvekili danışmanlığı yapan İbrahim Cöbek belediye Başkan Yardımcılığı'na getirilmiştir. Belediye'de bu kadar konusu ile ilgili ve bilgili yönetici varken, bilgi ve deneyimi olmayan Sayın Cöbek'in atanması ile ilgili meclise bilgi verilmesini talep ediyoruz.

 

Sevgi Barış Dostluk tabelalarına ilişkin:

20 yıldır Ereğli halkı ile bütünleşmiş sevgi barış dostluk sloganı tabelalardan kalksa bile zihinlerden silinemez. Bu slogan tabelasının kaldırılması ile ilgili ne gibi bir düşünceniz var?  Daha sonra kaldırmayı düşündüğünüz ne gibi projeleriniz var?  Denizin mavisi, ormanın yeşili ile başlayıp, Ereğli ile özdeşleşmiş ve slogan haline gelmiş kompozisyonun kaldırılmasının nedenine ilişkin meclise bilgi verilmesini talep ediyoruz”

 

Yapılan oylama sonucunda 14 kabul oyuna 17 red oyu ile CHP’li meclis üyelerinin gündem maddelerine almak istediği önergeler reddedildi. 

 

Öte yandan Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal'ın da izlediği meclis toplantısında, gündem maddeleri içerisinde taşeron işçilerinin geleceğine ilişkin yazının okunması sırasında izleyecilerden, "Belediyeden sizin döneminizde o kadar adam atılırken neredeydiniz?" laflarının geldiği duyuldu.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ertuğrul Deliak 4 yıl önce

akp 12 yıldır hükümette taşeron işçileri için ne yapmış kocaman bir sıfır bu gün çıkarsın yasayı taşeron işçilerini kadroya alsın kim engel oldu CHP mi yoksa MHP mi mit müsteşarını korumak için 2 saatte çıkan kanun taşeron işçileri için yarım saatte çıkması lazım ama çıkarmazlar çünkü taşeron işçilerinin en fazla çalıştığı kurum bizzat devletin kendisi şimdi adam 800 tl ye çalıştırdığı adamı kadroya alıpta 1800 tl verirmi vermez onun için önce taşeron işçileri birlik olmak zorunda kendi haklarını kendileri savunmak zorunda başkalarına bırakırsan böyle oyalarlar yarından tezi yok bütün taşeron işçileri birlik olmak zorunda heryerde ama birlik olamazlar çünkü onlarda kendi aralarında bölünmüş vaziyetteler hangi kurumda çalışıyorsa oradaki amirin lafında dışarı çıkamıyor çıktığı anda kapı dışarı edileceğini biliyor onun için birlik zamanı


Misafir Avatar
ereglili 4 yıl önce

ben olsam o sevgi barış dostluk tabelalarını kaldırmaz bu sözün içini doldurur hakkını verirdim.demekki barışçılık yapacaklarına güvenemediler ki kaldırıldı.beğen beğenme o bir slogandı Ereğli için...İçi doldurulsa gerçek sevgi barış dostluk inşaa edilse ne iyi olurdu.dememkki başa gelenler bu üç olgudan uzaklaşıveriyor...


Misafir Avatar
dost 4 yıl önce

bu chp li olan sözde meclis üyeleri hala utanmadan soru önergesi veriyorlar ya insanın aklı almıyor,verdikleri soru önergeleri de kendileri gibi baştan aşağı saçmalıkla dolu.kardeşim adama demezler mi sen bunca sene ne yaptın barıştan bahsediyorsunuz kavga etmediğiniz kimse kaldımı,taşeron diyorsunuz sizin zamanınızda atılan yüzlerce insan için neden sesiniz çıkmadı.hem bakıyorsun kendilerinin yaptıkları icraata 20 yıldır ereğli halkının cebinden alınan paralarla festival yapmışlar dudak uçuklatan rakamlar ile.bunları yaparken iyimiydi.insan da biraz ALLAH korkusu olmalı o zaman neden sesiniz çıkmadı.


Misafir Avatar
akp delegesi huseyin yilmaz.. 4 yıl önce

Ben işten atilmaya kesinlikle karsiyim biz akp liyiz biz chp zihniyeti değiliz eğrki atarsa hüseyin başkan 5 yıl sonra o koltuk ona kalmaz nasılki posbiyik kalmadı onada kalmaz asgari ücret le çalışan tasaron lara kesinlikle dokunulmasin ....


Misafir Avatar
ayhan 4 yıl önce

diyorlarki:belediye awm ye taşınmasın.. el insaf be yaaa.. poss bıyık belediyedeki bütün odaları eş dost ve yandaşların çoluğu çocuğuyla sırf oy hesabı için doldurdu.bütün odalar ağız ağıza dolu.herkesin elinde telefon ,vatandaş geldiğinde ilgilenen yok,hep sawsaklamalar.,iş bilmezler.asık suratlar.. elbetteki yer sıkışıklığından dolayı. yeni başkanımız sayın DR.Hüseyin Uysal ve ekibi gördükleri lüzum üzerine, vatandaşa daha sağlıklı hizmet verebilmek için yeni yapılan awm yi geçici olarak belediye sarayı olarak ilan etmiştir. bunda gocunacak, kamu zararı oluşacak ne gibi durum olabilir,olsada şahıs yararına kamu zararı değil, belediyenin kendisiyle alakalı geçici bi durum.. chp li meclis üyeleri mesnetsiz dayanaksız önerge oluşturarak ereğlimize gelecek hizmetleri sadece geciktirirler.


Misafir Avatar
ENGELLİ EREĞLİ 4 yıl önce

EREĞLİDEKİ ENGELLİLERİN SORUNLARI ZATEN CHP DEN GELİYOR ŞİMDİYE KADAR POSBIYIK VE AKYÜZ İŞ BİRLİGİ YAPIYORDU İNŞALLAH ŞİMDİ DESDEKLEDİMİZ AKP BİZİM HAKKIMIZA SAHİP CIKACANI UMUYORUZ HALK OTOPÜSLERİNİN HİSMET YETKİSSİ BELEDİYEDE BSKANIM SİZDEN DESDEK VE ENGELLİLERE SAHİP CIKMANI İSDİYORUZ


Misafir Avatar
Pala Şevket 4 yıl önce

Bende Uysal'a ve AK partiye oyumu verdim. İşçiyi atarsa bende karşısındayım. Ama işçiyi. İşçi ne demek . İş yapan , yapmaya çalışan kişi demek. Yerel basında geçen gün Posbıyık mağduru, belediyeden atılan kişi yazmış. Diyor ki şu anda Belediyede ben işlerin kaç kişiyle yapıldığını biliyorum. Şu anda 700 ye yakın olan taşeron sayısının en az yarısı fazla. Bunlar Seçim yatırımı olarak işe alınmış. O zaman bunlar İş yapmıyor. Fiili olarak işçi değil. Ayrıca belediye yatırım yapamaz duruma gelmiş. Ancak yatırımda yapmak zorunda. Neyle yapacak bunu borçla. Çünkü bütçesi taşerona, personele, cari harcamalara gidiyor. Doğal olarak bir iki yıl yatırım yaptığında borcu ödemek için ilk önce taşeronun maaşını vermeyecek. Bakın Zonguldak öyle mesela. Şimdi bu adama sen iyilik mi yaptın yoksa kötülük mü. Ereğli yede aynı şekilde yatırım yapamıyorsun. Kangrenle kol kesilir. Yoksa bütün vücut gider. Anlaşılan Ereğli Belediyesinin bazı uzuvları kangrenli. Çözüm kesmek. Yani yol yakınken o iş yapmayan adı işçi olanları işten ATMAK. Onlar işçi görünümlü ... Çalışanları ve çalışmaya çalışanları AYRI tutarım.

Misafir Avatar
Erdemir çalışanı.. 4 yıl önce

Oncelikle burda yazan bir kaç arkadasa sözüm biz Erdemir olarak akpyi destekledik ama işçileri atsın diye değil posbiyik işçi attı cezasını çekti akp atarsa oda çeker 5 yıl kısadır süre hemen gelip geçer garibanin ekmegiyle kim oynarsa iflah olmaz akp ye oy verdim bu olayları duyunca oy verdgim için kendimi suçlu hissediyorum. ..


banner251

banner185