Bu haber kez okundu.

'TEK SORUMLUSU İKTİDARDIR'

Zonguldak ve Kdz.Ereğli için AKP iktidarının 11 yıllık döneminin büyük bir hezimet olarak geçtiğini belirten CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, kamu yatırımları açısından fakirleşmeye devam edildiğini söyledi.

 

“11 yıllık dönemde yaklaşık 26 bin esnaf kepenk kapatmak durumunda kalmıştır. 2013 yılında şu ana kadar 4 bin 500 civarında Zonguldak’lı göç etmek zorunda kalmıştır. Zonguldak ve Kdz.Ereğli ile ilgili tüm bu olumsuz tablonun, kötü gidişin  tek sorumlusu AKP iktidarının politikalarıdır”

 

“Özellikle AKP İlçe Başkanının dili makarna kesiyor. Ağzını her açtığında laf kalabalığı ile demogoji yaparak günah keçisi arıyor.  İlçe Başkanı; sen Ereğli halkını balık hafızalımı zannettin? Eğer Ereğli’yi, Zonguldak’ı bu duruma düşüren günah keçisi arıyorsan, üç tane vekilin ve İl Başkanınla el ele tutuşup aynanın karşısına geçin, ellerinizi kaldırarak poz verip bakın”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, yönetim kurulu üyeleri ile parti binasında düzenlediği basın toplantısında ilçe gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, AKP iktidarını eleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 90’ncı kuruluş yıldönümünde Ereğli ve ülke vatandaşlarının yoğun bir katılım içerisinde kutladığını belirterek sözlerine başlayan Kartal, Ereğli’deki kutlamalara onbinlerce kişinin katılmasını, “Ereğli’nin çağdaş, Atatürkçü, Cumhuriyetçi bir kent olduğunu gösterdi ve bu kentin insanlarının, kentin çağdaş kimliğini korumaya kararlı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sahip çıkan tüm Ereğli’li yurttaşlarımızı yürekten kutluyoruz” sözleri ile değerlendirdi. 2 Kasım itibari ile AKP iktidarının 11 yılı geride bıraktığını, bu 11 yıllık sürenin Zonguldak ve Ereğli açısından büyük bir hezimet olarak geçirildiğini anımsatan İlçe Başkanı Kartal, bu hezimetin boyutlarının meclis araştırmalarına konu olması gerektiğini vurguladı.

 

“TERSANELERE DAHA EL ATILMADI”

Ekonomide, ticarette, yatırım ve istihdamda gerilemenin devam ettiğini Zonguldak’ın da göç verdiğini açıklayan Kartal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2002’de TTK’ da 18 bin olan işçi sayısı bugün 10 bine düştü. Kömür üretimi, giderek düşüyor. Tersanelere hala daha el atılmadı. Özelleştirmelerin bölgede işsizlik ve yoksulluğu artırdığı, ekonomiyi daralttığı bilindiği halde Erdemir’in ardından Çates özelleştirilmeye çalışılıyor. Zonguldak teşvik uygulamalarında üvey evlat muamelesi görmekte, bunun sonucu diğer çevre illerle haksız rekabetle karşı kaşıya kalmakta, yatırımcı çekememektedir.

 

EREĞLİ’DE 3 BELDE KAPANDI

11 yılda Kdz.Ereğli’de 3 belde belediyesi kapandı. Bugün artık Öğberler, Çaylıoğlu, Gökçeler’in AKP’li belediyeleri yok. Bu belde sakinleri AKP’li belediye olmanın hiçbir avantajının olmadığını yaşayarak öğrendiler. Zonguldak kamu yatırımları açısından da fakirleşmeye devam etmektedir. Pek çok il ödediği verginin çok üzerinde kamu yatırımı alırken, Zonguldak ödediği verginin 4’te birini bile yatırım olarak alamamaktadır.

 

“YOLLAR BAŞTAN SAVMA YAPILIYOR”

Bunun sonucunda köylerin yol, su, kanalizasyon gibi sorunları bir türlü çözülmemektedir. Ereğli-Devrek, Ereğli-Zonguldak yol çalışmaları bir türlü bitirilmiyor. Köy yolları tamirleri baştan savma yapılıyor. 2 kürek rotmiks malzemesiyle çukurlar dolduruluyor, 15 gün sonra yine bozuluyor. Hele hele Ereğli Devrek yolu kaplumbağadan daha yavaş gidişiyle birkaç seçimde daha AKP’li vekillere malzeme olur. 11 yıllık dönemde yaklaşık 26 bin esnaf kepenk kapatmak durumunda kalmıştır. 2013 yılında şu ana kadar 4 bin 500 civarında Zonguldak’lı göç etmek zorunda kalmıştır. Zonguldak ve Kdz.Ereğli ile ilgili tüm bu olumsuz tablonun, kötü gidişin  tek sorumlusu AKP iktidarının politikalarıdır. 

 

“İLÇE BAŞKANININ DİLİ MAKARNA KESİYOR”

Gerçek durum böyle iken AKP’li vekillerin, AKP’li yöneticilerin günah keçisi aramaları, Kdz.Ereğli ve Zonguldak halkını kandırmaya yetmez. Özellikle Sayın AKP İlçe Başkanının dili makarna kesiyor. Ağzını her açtığında laf kalabalığı ile demogoji yaparak günah keçisi arıyor.  İlçe Başkanı; sen Ereğli halkını balık hafızalımı zannettin? Eğer Ereğli’yi, Zonguldak’ı bu duruma düşüren günah keçisi arıyorsan, üç tane vekilin ve İl Başkanınla el ele tutuşup aynanın karşısına geçin, ellerinizi kaldırarak poz verip bakın. Orada günah keçisini göreceksiniz.

 

“ÇARESİZLİK İÇİNDE SEYREDERSİNİZ”

Enerji Bakanı 2004’te “Zonguldak havzasından yılda 10 milyon ton kömür üreteceğiz. 10 bin işçi ek istihdam yaratılacak”  diye konuşur, TTK’ya işçi almazsınız. Başbakan 2006’da, “Tersaneleri tüm gücümüzle destekleyeceğiz” diye konuşur ama kılını kıpırdatmaz. Senin 3 milletvekilinin Zonguldak’la ilgili teşvik ve desteklemelerde hiçbir ağırlıkları olmadığı gibi, CHP’li milletvekillerinin çabalarını engellemekten geri kalmazlar. AKP’li belde belediyeleri çaresizlik içinde kapanır, seyredersiniz.

 

“DEMOKRASİ SÖZCÜĞÜ AKP’YE YAKIŞMIYOR”

Hele demokrasi sözcüğü AKP’ye hiç yakışmıyor. AKP İlçe örgütünde demokrasi işlemiyor. AKP’ye oy veren Ereğli’li seçmenlerin, AKP üyelerinin özgür iradesi, demokratik seçme ve seçilme hakları gasp ediliyor. AKP üyeleri adam yerine konulmuyor. Demokratik bir kongre yapılmadan ilçe başkanı ve yöneticiler yukarıdan dayatılıyor. Dayatmanın olduğu yerde de barıştan, sevgiden, özgürlükten söz etmek ise kendini aldatmaktır. AKP’li yöneticilere sesleniyorum. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Tüm engellemelerinize rağmen Kdz.Ereğli Belediyesi hizmet üretmeye devam ediyor. Şehrin tüm mahallelerine dağılan çocuk parkları, spor alanları, piknik ve dinlenme yerleriyle; Binlerce insana iş, meslek, beceri kazandıran Cumhuriyet Halk Evi kurs çalışmalarıyla;  Ücretsiz cenaze, evde hasta bakım ve temizlik hizmetleriyle, Camilere ve okullara yapılan yardım ve hizmetleriyle; Yoksul ve muhtaç durumda ki ailelere yapılan yardımlarıyla; Bunun yanında birçok sosyal, kültürel, tarihi ve turistik çalışmalarıyla Kdz.Ereğli Belediyesi Türkiye’nin sayılı belediyeleri arasında en önlerdedir. AKP’li yöneticilerin tüm hırçınlıkları, karalamaları bu nedenledir.

 

“ATILIM DÖNEMİ BAŞLATACAĞIZ”

Ne yapsalar Kdz.Ereğli’yi  alamayacaklarını bildiklerinden giderek daha da hırçınlaşmaktadırlar. Ancak bunlar nafile çırpınışlardır. AKP’li belediye olmanın hiçbir avantajının olmadığını gören belde belediyelerini de alarak Kdz.Ereğli ile el ele Halil Posbıyık önderliğinde bölgemizde yeni bir atılım dönemi başlatacağız.  Yıllardır sürekli dile getirdik. Bundan sonra da bıkmadan, usanmadan gerçekleri gündeme getirip yüzünüze vuracağız. Bilgi kirliliği ve demagoji ile Ereğli halkını aldatmanıza izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi tüm gücüyle seçimlere hazırdır ve CHP’si bu güç, bu birlik, bu inanç ve kararlılıkla seçimlerden büyük bir başarıyla çıkacaktır”


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

SAYIN KARTAL, SİZ NE BİÇİM ATATÜRKÇÜ'SÜNÜZ? Ünal SAVAŞ SAYIN KARTAL, HEMEN HER FIRSATTA KDZ. EREĞLİ'NİN ÇAĞDAŞ, ATATÜRKÇÜ VE CUMHURİYETÇİ BİR KENT OLDUĞUNU, CUMHURİYETİN KAZANIMLARINA SAHİP ÇIKTIĞINI SÖYLEMEKTESİNİZ. ANCAK BEN BU SÖYLEMLERİNİZİ SAMİMİ VE İNANDIRICI BULMUYORUM. SAMİMİ VE İNANDIRICI BULMAMA NEDENİME GELİNCE; SİZE KÜÇÜK BİR ÖRNEK VEREYİM İSTERSENİZ. KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNCE YALI CADDESİ DUVARINA ASILAN 11 ATATÜRK FOTOĞRAFINDAN 4'Ü, 29 OCAK 2013 SALI GECESİ KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLERCE KESİLEREK TAHRİP EDİLMİŞTİR. TAHRİP EDENLERİ/ETTİRENLERİ TAHMİN EDİYORUM VE ŞİDDETLE KINIYORUM. ANCAK, HER FIRSATTA ATATÜRK ÜZERİNDEN SİYASİ KAZANIM PEŞİNDE KOŞARAK ATATÜRK'Ü İSTİSMAR EDEN SİZLERİN, BU ÜZÜCÜ OLAYIN FAİLLERİNİNİN BULUNMASI İÇİN BUGÜNE KADAR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ NEZDİNDE "ATATÜRK FOTOĞRAFLARINI TAHRİP EDEN FAİLLERİN BULUNMASI İÇİN" HİÇBİR SÖYLEMİNİZİ VE GİRİŞİMİNİZİ GÖRMEDİM. BUNUN SEBEBİ NEDİR? ACABA. YOKSA SİZDE Mİ? HERŞEYİ MÜBAH GÖREN BİRİLERİ TARAFINDAN “GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN” YAPTIRILDIĞINI TAHMİN EDİYORSUNUZ. SAYGILARIMLA KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN; KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR. https://twitter.com/unalsavas60 https://www.facebook.com/#!/unal.savas.56 Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”


Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKAN VEKİLİ (Aslının kim olduğu herkesçe malum) SAYIN HAYRETTİN KARTAL, AK PARTİ KDZ. EREĞLİ İLÇE YÖNETİCİSİ SAYIN FATİH ÇAKIR’A HİTABEN YAPMIŞ OLDUĞU BASIN AÇIKLAMASINDAN BİR ALINTI:Sayın İlçe Başkanı; sen Kdz. Ereğli halkını balık hafızalımı zannettin? SAYIN KARTAL, ŞUNU ÇOK İYİ BİLİNİZ Kİ; KDZ. EREĞLİ HALKI ASLA BALIK HAFIZALI DEĞİLDİR. CHP 34. OLAĞAN KURULTAYI ÖNCESİ SAYIN NERİMAN POSBIYIK’I CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PARTİ MECLİSİ LİSTESİNDEN ADAY OLUYORMUŞ GİBİ, KDZ. EREĞLİ KAMUOYUNA ORTAKLAŞA OLARAK YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YANILTICI VE ALDATICI YALAN AÇIKLAMALARINIZ VE ANKARA’YA GİDİNCE DE DAHA ÖNCEDEN ORGANİK BAĞ KURDUĞUNUZ SAYIN ÖNDER SAV’IN LİSTESİNDEN CHP PARTİ MECLİSİNE ADAY GÖSTEREK ALMIŞ OLDUĞUNUZ YENİLGİ HALEN HAFIZALARIMIZDAN SİLİNMEMİŞTİR.SAYIN KARTAL, CHP 34. OLAĞAN KURULTAYI SÜRECİNDE YAŞANANLAR DAHA DÜN YAŞANMIŞ GİBİ KDZ. EREĞLİ HALKININ VE CHP GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİNİN HAFIZALARINDA DURMAKTADIR. CHP 34. OLAĞAN KURULTAYI SÜRECİNDE YAŞANANLARI SİZ BALIK HAFIZALI OLARAK UNUTMUŞ OLABİLİRSİNİZ. ANCAK, KDZ. EREĞLİ HALKINI BALIK HAFIZALI ZANNEDİYORSANIZ, YANILIYORSUNUZ. KDZ. EREĞLİ HALKI ASLA BALIK HAFIZALI DEĞİLDİR. BUNU ÖNÜMÜZDEKİ YEREL VE GENEL SEÇİM SÜRECİNDE SİZ DE GÖRECEKSİNİZ. HER YALANIN BİR BEDELİ VARDIR VE KDZ. EREĞLİ HALKI İÇİNE SİNDİREMEMİŞ OLDUĞU BU ALDATILMIŞLIĞIN BEDELİNİ SİZE VE İŞBİRLİKÇİLERİNİZE ER VEYA GEÇ ÖDETECEKTİR. Devamı var....


Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

SAYIN KARTAL, CHP 34. OLAĞAN KURULTAYI ÖNCESİ VE SONRASI KDZ. EREĞLİ HALKINI ALDATICI VE YANILTICI YALAN SÖYLEMLERİNİZ, KDZ. EREĞLİ KAMUOYUNDA VE CHP GENEL MERKEZİ NEZDİNDE ZATEN GÜVENİLİRLİĞİNİZİ OLDUKÇA BÜYÜK ORANDA ZEDELEMİŞTİR.LÜTFEN DAHA FAZLA YALAN SÖYLEMEYİNİZ. ŞUNU ASLA UNUTMAYINIZ Kİ; YALAN BİR NOKTADAN SONRA ORTAYA ÇIKAR VE YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR. AYNEN CHP 34. OLAĞAN KURULTAYI SONRASINDA YANDIĞI GİBİ…!!!SAYIN KARTAL, LÜTFEN SÖYLEM VE EYLEMLERİNİZDE DOĞRU, DÜRÜST VE TUTARLI OLUNUZ. HALKIMIZIN GÜVENİNİ ANCAK DOĞRULARI SÖYLEYEREK KAZANABİLİRSİNİZ. SİYASETÇİLER HERŞEYDEN ÖNCE DOĞRULARI SÖYLEMELİDİRLER Kİ, TOPLUMDA GÜVEN SAĞLAYABİLSİNLER. BU ŞEKİLDE YALANLAR SÖYLEYEREK, AJİTASYONLAR YAPARAK TOPLUMUN SİYASETÇİYE OLAN GÜVENİNİ DE SARSMAKTASINIZ. YALANCI BİR SİYASETÇİNİN TOPLUMDA İNANDIRICILIĞI VE GÜVENİLİRLİĞİ YOKTUR. SAYIN KARTAL, ÇAĞDAŞ DEMOKRASİNİN GEREĞİ OLARAK, BU HALKIN İKTİDAR ALTERNATİFİ MUHALEFET PARTİLERİNE DE İHTİYACI OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYINIZ. İÇİ BOŞ SÖYLEM VE EYLEMLERLE, BU HALKI MEVCUT İKTİDARA ALTERNATİFSİZ BIRAKMAK, TEK PARTİ İKTİDARLARINA MAHKÛM ETMEK BU HALKA İHANETTİR, BU HALKA ZULÜMDÜR. BU HALKA YAPILABİLECEK EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR. SAYGILARIMLA KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN;KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR.https://twitter.com/unalsavas60 https://www.facebook.com/!/unal.savas.56 Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü


Misafir Avatar
chplı alı acar 4 yıl önce

öncelıkle beledıyede çalışan chp lılere laf atcagınıza akpnın gençlık kolları devlet hastenesnde çlkşyor akp toplantı yapcagı zamn adamlara ızın verılıyor veya etkınlıkte herkes kımn ne oldgunu ıyı bılıyor yıne halıl başkan ereglıyı supurcek sz klvyede yazmaya dewam edın .....


Misafir Avatar
faruk 4 yıl önce

ne yapcaklar ne yapcaklarmış atılım yapcaklarmış gördük 20 senedir yaptığınız atılımları görende sanırki halil posıbyık ilk defa chp den aday oluyor :) siz atılım yapmaya devam edin murat sesli gümbür gümbür geliyor hadi size geçmiş olsun


Misafir Avatar
gürbüz 4 yıl önce

Ereğli tarihi bu kadar lüksü daha önce görmedi belediyede..bir bakıyoruz chp de yönetimde görev alanların çoğu belediye personeli maaşlarını belediyeden alıyorlar ama 8 saat mesainin acaba kaç saati belediyede çalışıyorlar bunları denetleyen kimse yokmu.....chp nin çalışanımısın yoksa belediyeninmi chp de çalışıyosan gidip maaşını ordan alacaksın belediyeden değil belediye hilal-i ahmer değil orda çalışana maaş verilir 8 saatinin çoğunu siyasi faaliyetlerde mitinglerde merdiven boyamalarda geçirenlere değil binlerce işsiz var bu memlekette insanlar çalışmak için yurtdışına gurbetlere gidiyor ama beyfendiler hanımefendiler belediyeden maaş alıp mesailerini partide geçiriyorlar..bütün ereğli halkı bunu konuşuyor ve başkan sana oy verdiklerine çok pişmanlar emin ol


Misafir Avatar
ali 4 yıl önce

r. erdoğan ile h uysal partiyi terk etti. binlercesi de 70 yaşındaki adayınıza oy vermeyecek. bunun hesabını verir misiniz hayrettin dede. bu insanlar niye kaçıyor sizden?


Misafir Avatar
gerçek chp li Şaban 4 yıl önce

Hayrettin başkan,belediyeden maaş alanlar akşama kadar chp teşkilatında oturuyor.buda yetmiyor bayan belediye meclis üyesi olmak için dosya veriyor.Kimiside çocuğunu belediye işe koyup poz veriyor. İnsanlar önce kapısının önünü temizlemeli.


banner251

banner185