Yerel seçimlere ilişkin kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak Yerel seçimlere ilişkin kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak

AK Parti'nin yeniden aday göstermediği Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, belediye hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslendi, kendisine haksızlık yapıldığını duyurdu.
Sezgin, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:
"Benim için parti ikinci plandadır. Yarın partiden istifamı vereceğim daha sonra yeniden yolumuza devam edeceğiz. Yolumuza daha emin daha sağlam adımlarla devam edeceğiz. Gelik Beldesi'ni yeni hizmetlerle kavuşturmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Tamamlanması gereken planlan işler var. Bunların tamamlanması gerekir.  Yaptığımız hizmetler bizim referansımızdır. Biz memleketimizi sahiplendik, sahiplenmeye devam edeceğiz. Dik durmaya devam edeceğiz. 31 Mart'ta Nisan 1 şakası gibi onların yüzüne vuracağız. İnşallah biz de hem partili arkadaşlarımız, partili olmayan arkadaşlarımız, çevremizdekilerle birlikte Allah'ın izniyle tekrardan aday olacağız. Adına ne koyarsanız koyun. Bana büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bana değil sadece, Gelik halkına büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Kirli paralarını nasıl kazandıklarını biliyorum. Dosyalar elimde. Bu kirli paralarla da partiyi satın aldılar. Ben elimden geldiği kadar mücadelemi vererek tekrar seçimde olacağım inşallah."