SAMEK’te sanatseverleri hayran bırakan 3 binden fazla eser SAMEK’te sanatseverleri hayran bırakan 3 binden fazla eser

AK Parti önceki dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı'yı ülke ve dünya çapında tanınmasına imkan verecek üretim yapacak yat ve tekne yatırımının kişisel sebeplerle engellemek için ellerinden geleni yapanların olduğunu açıkladı, Alaplı'nın önünün kapatıldığını söyledi.

Çaturoğlu, sosyal paylaşım adresinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

MALAVİ’Lİ WİLLİAM VE ALAPLI’DA YAT VE TEKNE YATIRIMINA KARŞI OLMAK…

Malavi’deki küçük köyleri kuraklığa teslim olduğunda William Kamkwamba on üç yaşındadır. Ailesi bütün bir senenin mahsulünü kuraklık yüzünden kaybedince herkes gibi o da açlıkla tanışır. Onun artık bir hayali vardır: Bir yel değirmeni yapacak, köyüne elektrik, tarlalara su getirecektir. Böylece hiç kimse bir daha aç kalmayacaktır. Yel değirmenini yapmak için gerekli malzemeleri satın alma imkân olmadığından çöplükleri karıştırıp hurda toplamaya başlar. Kendi ailesi de dâhil herkes ona deli gözüyle baksa da o hayalinin peşini bırakmaz. Merak eder, dener ve başarır. Köyünü kuraklıktan,kıtlıktan ve açlıktan kurtarır.

İL GENEL MECLİSİNCE İPTAL EDİLMEDİĞİ SÜRECE

Malavi’de William bunları yaparken Alaplı’da iş ve aş sağlayacak, ilçemizi ülke ve dünya çapında tanınmasına imkan verecek katma değeri yüksek üretim yapılacak AYTEK yat ve tekne yatırımını kişisel sebeplerle engellemek için ellerinden ne gerekirse yapanlar var.  Konu sadece AYTEK mevzuda değildir, çok daha büyüktür. Bu karar İl Genel Meclisince iptal edilmediği sürece tüm Alaplı Deresi havzası hertürlü imara ve yatırıma kapatılmış olacaktır. Kimsenin kişisel sebeplerden dolayı Alaplı’nın önünü kapatmaya hakkı yok. Allah’ım sen her şeyi hakkıyla bilensin, onları sana havale ediyoruz.  Alaplı kamuoyunuda göreve davet ediyoruz."

(Haber Merkezi)

Editör: Derya Tetik