Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Özölçer mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan hayatını her şeyin üstünde tutan, her türlü zorluğa karşın terinin son damlasına kadar çalışan tabiri caizse kara gün dostu sağlık çalışanları; kendini tüm olumsuz koşullara karşı en güçlü şekilde hazırlayan, mesleğe adım attığı andan itibaren sosyal, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip ederek elde ettiği tüm kazanımlarını mekân ve zaman ayırmaksızın fedakârca gösteren kahraman meslek erbaplarıdır.

ÇAY 2, TOST 30 LİRA ÇAY 2, TOST 30 LİRA

‘Kim bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur’ kelâmının inancı içinde vazifelerini ifa eden hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın, daha birkaç sene önce tüm dünyayı sarsan pandeminin her anında canları pahasına mücadele ettiklerine şahit olduk.

Batı Karadeniz’in sağlık üssü olarak adından söz ettiren, Üniversite Hastanemiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezimiz aracılığıyla sadece şehrimize değil tüm dünyaya önemli sağlık hizmetleri de sunmanın kararlılığı içindeyiz. Üniversitemiz mensubu bilim insanlarının mesleğin eğitiminden icrasına kadar her aşamasında bilgiyi, ahlakı, deneyimi ve vatanperverliği kendine ilke edinip, geleceğin umudu hekimleri ve sağlık çalışanlarını yetiştirirken tıp bilimine yaptıkları kayda değer katkıları ile de gurur duyuyor ve iftihar ediyoruz.

Bu ifadelerle öncelikle kutsal mesleklerini yerine getirirken şehit düşen sağlık çalışanlarımız olmak üzere, içtiği andın ilkelerine sadık kalarak bir ömür insanlığa hizmet etmeyi vazife bilip ahirete göç eden sağlık çalışanlarını minnetle yâd ediyorum. Evrensel insan hakları uyarınca kişinin sağlık hakkını dil, din, ırk ve cinsiyet gözetmeksizin kesintisiz sürdürmesine vesile olan; gece gündüz demeden çalışarak nice canlara derman olup Aziz Vatanımıza ve insanlığa hizmet eden başta Üniversitemizin Tıp camiası olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."