AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık'ın söylemlerine de yanıt veren Sezer, çarpıcı iddialarda bulundu.

SORU - Mevcut başkan Ereğli’de son söylemlerinde 9 kişilik bir ekibin Ereğli’de soyup soğana çevirdiğini, bu insanların Ereğli’yi kaotik ortama sürüklediğinden falan bahsediyor, Ereğli’de bir korku yapısı olduğundan bahsediyor. Bu konu ile ilgili sizin düşünceleriniz nedir? Nasıl bakıyorsunuz bu çeteleşme mafyalaşma veya bu kaotik ortam söylemine nasıl bakıyorsunuz?

Belediye Başkan adayı Sezer, bu soruya ise şu sözlerle yanıt verdi:

SAHİL PARKTA ÇALIŞMALAR BAŞLADI SAHİL PARKTA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

"Sayın Posbıyık bu bahsettiğiniz konuları her seçim döneminde gündeme getiren bir isim. Çünkü bundan nemalanmayı beklenti içine girmeyi adet haline getirmiş bir siyasetçi. Şunu açıkça ifade edeyim, bizim bu bahsettiğiniz çeteler, Ereğli’yi kaotik ortama sürüklemek isteyen kişiler, gruplarla hiçbir işimiz olmaz. Hiçbirisine de Allah’ın izniyle pabuç bırakmayız. Bunu kesinlikle ifade etmek istiyorum. Şunu da peşinen söyleyeyim. Ereğli’de eğer böyle bir çete, böyle bir gruplar varsa, onlarda kesinlikle şuandaki Belediye Başkanının etrafında kümelenmiş olduklarını açıkça görmek mümkün. Bunu kendisinin başkalarına korku salmak içinden söylemlerinden ziyade kendi yanındakilere dikkat etmesi gerektiğini tavsiye ediyorum. Ereğli’de bu gruplara, bu çetelere kesinlikle pabuç bırakmayız. Müsaade etmeyiz. Biz vatandaşlarımızın, seçmenimizin, insanlarımızın huzur ve rahat içerisinde yaşayacağı bir Ereğli’yi tekrar imar etmek için elimizden geleni yapacağız."

(Haber: Emre Çiftçi)