KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU

Sağanak yağış ve fırtına Karadeniz Ereğli'de yaşamı oldukça olumsuz etkiledi. Pek çok bölgede ciddi zararlara neden oldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 02.00'de Karadeniz Ereğli'ye geldi.

İlk olarak Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı'na geçen Bakan Yerlikaya'yı Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı, AFAD yetkilileri, ilçe protokolünü tarafından karşılandı.

Kaymakamlıkta ilçede meydana gelen sağanak yağış ve fırtınaya ilişkin Bakan Yerlikaya'ya brifing verildi.

Brifingin ardından İçişleri Bakanı Yerlikaya, şu açıklamayı yaptı:

"Karadeniz Ereğli ilçemizdeyiz. Hava deniz koşulları nedeniyle İzmir'e gitmek üzere sürüklenerek mendireğe çarpmak suretiyle batmıştır. Mürettebat ile halen irtibat kurulamamıştır. Kıyı emniyet, jandarma, emniyet, itfaiye ekiplerince hemen arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Öğlene doğru AFAD'ın kamuoyu ile paylaştığı gibi limanda bir gemi sürüklenerek karaya oturmuştur. Gemide bulunan mürettebat kurtarılmıştır. Bu kadar olumsuz bir hava koşulu ortamında maalesef bir gemimizde bulunan 12 vatandaşımız yani 12 Türk mürettebatın arama kurtarma faaliyeti yapamadık, üzülerek bunu belirtmek istiyoruz. Duamız sabahleyin gün aydınlanır aydınlanmaz inşallah olumlu havanın bizim arama kurtarma çalışmalarına izin verir. Sahil güvenlik, deniz kuvvetleri, jandarma, AFAD, kıyı emniyet, itfaiye ekipleri hepimiz hazırız. Olumsuz hava koşulları durur ve olumlu hale gelir ve arama kurtarma çalışmalarına başlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız an ve an takip ediyor gelişmelerden. Duamız bu kardeşlerimiz bu kardeşlerimize ulaşmak. Allah tekrarından ülkemizi, şehrimizi korusun diyoruz. Hepimize geçmiş olsun."

WhatsApp Image 2023-11-20 at 02.21.17