Yerel seçimlere yönelik siyasi partilerde bir yandan aday adaylığı başvuruları sürerken, İYİ Parti 6 ilde 2'si belde olmak üzere 12 ilçe belediye başkan adayını daha kamuoyuna açıkladı.ANKARA (İGFA) - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında, 6 ilde 12 belediye başkan adayını açıkladı.

Meral Akşener, İstanbul'da Tuzla'ya Akın Gürkan, Şişli'ye Ahmet Ünal'ı aday olarak gösterdiklerini duyururken, Kocaeli, Kütahya, Isparta, Bayburt ve Afyonkarahisar'daki belli olan belediye başkan adaylarını da kamuoyuna tanıttı. 

Kocaeli'de Dilovası'na Emin Yılmaz, Körfez'e Azmi Cihat Hatipoğlu, Kütahya'da Gediz için Alper İyikara, Isparta'da Uluborlu'ya Mehmet Aziz Tuna, Bayburt'ta ise Aydıntepe'ye Aziz Şimşek'in belediye başkan adaylığı netleşti.

Kasapoğlu: Kayıp belediyecilik değil, hizmet belediyeciliği Kasapoğlu: Kayıp belediyecilik değil, hizmet belediyeciliği

Afyonkarahisar'da 2 belde olmak üzere 3 ilçe belediye başkan adayı belli oldu.

Buna göre Afyonkarahisar'da İscehisar'da Abdurrahman Kılıçarslan, Sandıklı'da Hidayet Şahin, Hocalar'da Nusret Kaya ile yola çıkacak İYİ Parti, Afyonkarahisar'ın beldelerinden Erkmen'de Bünyamin Balık, Yaylabağı'nda ise Hasan Öztürk'ü belediye başkan adyaı olarak açıkladı.