Artçınız ve diğer motosiklet kullanıcıları ile bluetooth üzerinden haberleşmenizi sağlayan, bas-konuş tarzındaki cihazlar intercom olarak isimlendirilmekte. Bu önemli cihazları kesinlikle satın almanız ve hemen kullanmaya başlamanız gerekli.

Motosiklet İntercomları Nasıl Kullanılıyor!

Motosiklet kullanıcıları her zaman daha güvenli ve keyifli bir sürüş için gerekli aksesuarları temin etmeye çalışıyorlar. İntercom nedir sorusu da bu çaba içerisinde olan motosiklet kullanıcıları tarafından sıklıkla soruluyor. Artçınız ve diğer motosiklet kullanıcıları ile bluetooth üzerinden haberleşmenizi sağlayan, bas-konuş tarzındaki cihazlar intercom olarak isimlendirilmekte. Bu önemli cihazları kesinlikle satın almanız ve hemen kullanmaya başlamanız gerekli. İsterseniz aşağıda yer alan adımları takip ederek son derece kolay bir şekilde İntercomları kullanabilirsiniz.

Kaliteli Bir İntercom Alarak İşe Başlayın!

İlk olarak kendiniz için uygun bir intercom satın almanız gerekli. Bunun için web sitelerini araştırmaya başladığınızda çok sayıda farklı ürün ile karşılaşacaksınız. Kendi kullanım tarzınıza ve bütçenize uygun bir ürünü satın almanız gerekiyor. Bu yüzden de uygun fiyatlardan başlayarak ürünlerin özelliklerini incelemeli ve sizin için yeterli olup olmadığına karar vermelisiniz.

Çok sayıda farklı marka bu ürünlerin imalatını gerçekleştiriyor. Satın alım işlemlerinde markanın kalitesine, ürünün kullanım menziline, şarj süresine ve bağlantı şeklinde dikkat ederek kararlarınızı verebilirsiniz. Her yönüyle sizin için uygun olan bir ürün aldığınızda artık kullanım için gerekli adımları atmaya başlayabileceksiniz.

Intercom

Telefon Tutucuları Olmadan İntercom Kullanılmıyor!

İntercomlar akıllı telefonlarınız ile bağlantı kurarak kullanılan cihazlar. Bu yüzden de akıllı telefonunuzun sürekli olarak yanınızda olması gerekli. Gerektiği anlarda telefon ekranınıza dokunmanız ve bazı işlemleri yapmanız da gerekebiliyor. Bu yüzden de motosiklet telefon tutucu da satın almanız gereken ürünler arasında yer almakta.

Satın alacağınız telefon tutucuları motosikletinize taktıktan sonra akıllı telefonunuzu bu kısma bırakıp intercomunuz ile bağlantıyı kuruyorsunuz. Sonrasında kullanımına başlamanız için önünüzde hiçbir engel kalmıyor.

Bu aşamada intercomu da kaskınıza monte etmeniz gerekli olacak. Montaj işlemini satın alacağınız yere de yaptırmanız mümkün. Burada kendi konforunuzu göz önünde bulundurarak kararlar verebilirsiniz.

Akıllı Telefonunuz İle İntercomu Eşleştirin!

Fiziksel olarak intercomunuz ve akıllı telefonunuz hazır olduktan sonra yazılım aşamasına geçilebilir. Burada direkt olarak telefonunuz ile ürünü eşleştirmeniz gerekiyor. Bunun için bluetooth bağlantınızı kullanacaksınız. İlk olarak telefonununuz hızlı işlem menüsü üzerinden bluetooth bağlantısını aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu aşamada intercomu da açarak bluetooth ile telefona bağlanması için hazır hale getirmelisiniz.

Bluetooth aktif hale geldikten sonra bağlanabilir cihazlar aranmaya başlayacak. Burada markanıza göre farklı isimler alabilen intercomu bulup cihazınızı buna bağlamanız gerekli. Bağlantı sağlandığında telefonunuzda bir uyarı çıkacak ve ses için artık intercomun kullanılacağı belirtilecektir. Bunun sonrasında telefonunuzda açılan tüm sesler intercom ile sizlere ulaşacak.

Chery akıllı robot sektörüne adım atıyor Chery akıllı robot sektörüne adım atıyor

Dilediğiniz Gibi Menziliniz İçerisindekiler İle İletişime Geçebilirsiniz!

İntercomu kullanma aşamasında diğer kullanıcılar ile buluşma aşaması da son derece önemli. Çünkü bu cihazlar yalnızca telefondan gelen sesleri almak için tercih edilmiyor. Bunda kulaklıklar da kullanılabildiğinden insanlar diğer motosiklet kullanıcıları ile iletişime geçmek için İntercomları kullanıyorlar.

Bu aşamada diğer kullanıcılar ile intercomlarınızı eşleştirerek belli bir menzilin içerisinde görüşme yapabilirsiniz.