AK Parti Karadeniz Ereğli'de bir dönem belediye meclis üyeliği görevinde bulunan Belediye Başkan aday adayı Yusuf Kalay, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimleri için Zonguldak ilçeleri ve belediyeleriyle ilgili aday belirleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ettiğini, son günlerde Karadeniz Ereğli adaylarının belli olduğu yönündeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Aday belirleme sürecinin AK Parti Genel Merkezi tarafından yürütüldüğüne dikkati çeken Kalay, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Henüz isimler üzerinde değerlendirme süreci devam etmektedir. AK Parti Genel Merkezimiz tarafından resmi açıklama henüz yapılmamıştır. Adaylarla ilgili resmi açıklama önümüzdeki günlerde AK Parti Genel Merkezimiz tarafından yapılacaktır"

Bilindiği gibi AK Parti en son Karadeniz Ereğli'de, CHP'den Zonguldak Milletvekili aday adayı olan doktor Hüseyin Uysal'ı aday göstermiş ve seçimi kazanmıştı.

SESLİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI SESLİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Son mahalli idareler seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programı olmamasına rağmen Karadeniz Ereğli'ye gelmiş ancak AK Parti adayı seçimi kaybetmişti.