Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi doğrultusunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Karadeniz Ereğli'ye 108 konut yapılacak, ihale 30 Nisan'da gerçekleştirilecek. Emeklilere yönelik 2016 yılında hak sahiplerinin de belirlendiği 334 TOKİ konutu projesi hayata geçirilememişti. AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, emeklilere TOKİ konutları konusunda çalışma yürütme hedefinde olduğunu açıkladı.

Karabük'te tabancayla havaya ateş eden 2 şüpheli yakalandı Karabük'te tabancayla havaya ateş eden 2 şüpheli yakalandı

Milletvekili Bozkurt, TOKİ konutlarının listesinin açıklandığında Ereğli ve Alaplı'nın yer almadığını gece yapılan bürokrasi ile iki ilçenin de bu projeye dahil edildiğini hatırlattı.

Bozkurt, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

Cumhuriyet tarihin en büyük sosyal konut hamlesi projesi vardı. Ereğli ve Alaplı bu işin içerisinde yoktu. Akşam liste açıklandığında, biz bunu öğrencince diplomasiye girdik, çalışmamız oldu. Ereğli ve Alaplı bu projeye dahil edildi. Kur'alar çekildi, hak sahipleri de belli oldu. Güldere'de başlayacak bu çalışmanın Nisan ayının 30'unda ihalesi var. İnşaat süresi ile ilgili süreci ihale yapıldıktan sonra açıklarız.

"EMEKLİLER İLE İLGİLİ DÜŞÜNCEMİZ VAR"

TOKİ sürecini takip ediyoruz, edeceğiz. Etap etap bir çok meslek grubuna, emeklilerimize daha önce de böyle bir çalışma oldu. O çalışma nihayete erememişti. Emekliler ile ilgili de bir düşüncemiz var. Bu insanlarımızın da mağduriyetini gidermiş olacağız. İleriki dönemlerde etapta böyle bir çalışmamız olacak. Normalde bunlar belediyelerin yaptığı çalışmalar.

"ÇAYDEĞİRMENİ BELDE, 6. ETABI YAPIYOR"

Çaydeğirmeni, Devrek ve Çaycuma'da belediyelerimizin bu konuda çalışmaları var. Çaydeğirmeni 6. etap çalışmalarını yapıyor, burası belde. Binin üzerinde konut yapıldı. Burada belediyenin çalışmaları yapmamış olması sıkıntı. Belediyelerimiz aslında arsa üretmeleri, bu arsaları Toki'ye teklif etmeleri daha önceden yapmaları gerekirdi. Bu çalışmaların hiçbirisi yapılmadığı için Kaymakamlık aracılığıyla kendimiz yaptırdık ilçe başkanlığımız döneminde. Bu işi bu noktaya getirdik. Belediyelerin bunlara hiçbir katkısı yok."

EREĞLİ'DE EMEKLİLERE YÖNELİK DAHA ÖNCE YAPILAN KURA ÇEKİMİ

https://www.ereglionder.com.tr/emeklilerin-toki-projesi-iptal-edildi

https://www.ereglionder.com.tr/bizimkiler-konusup-fotograf-cektirsin

SÖZ KONUSU KUR'A ÇEKİMİNİN VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

https://www.dailymotion.com/video/x4mp26w