En düşük emekli maaşı 10 bin TL iken, emekli milletvekilleri 97 bin TL maaş alıyor. Milletvekilliğinin bir meslek olmadığını söyleyen Esma Bulut, kamuda tasarruf için milletvekili emekliliğinin kaldırılması gerektiğini düşünüyor. Katılıyorsan, kampanyayı imzalayıp paylaşarak yetkililere seslenebilirsin.
“change.org”da başlatılan imza kampanyasının içeriği şöyle:
Ekonomik krizde olan ülkemizin bazı şeylerden tasarrufu gitmesi elzem oldu. Bunların başında emekli milletvekilleri maaşları geliyor  Bir an önce yasal düzenlemeyle emekli milletvekili maaşlarının kaldırılması ve Devlet kanalları üzerinden sağlık giderlerinin kaldırılması gerekiyor. İnanın ekonomimizi düşünülenden daha fazla katkı sağlayacaktır.
Bugün en düşük emekli maaşı 10 bin TL iken, milletvekilliğinden emekli olan kişiler 97 bin TL alıyor. Halihazırda hem emekli olup hem milletvekili olanlar hem milletvekili maaşı hem milletvekili emekliliği maaşı alıyor. 
Hem emekli hem milletvekili olanların maaşları 233 bin TL.
Bir insanın mesleği ne olursa olsun, bir dönem milletvekilliği yaptıktan sonra emekli olduğunda milletvekilliğinden emekli oluyor.

Tokat'ta 5'i jandarma 7 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili incelemeler devam ediyor Tokat'ta 5'i jandarma 7 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili incelemeler devam ediyor

Milletvekilliği bir meslek değildir, emekliliği olmamalıdır. 


KAMPANYAYA DESTEK OLMAK İÇİN İMZA VERİR MİSİNİZ?
https://www.change.org/p/milletvekilli%C4%9Finden-emeklilik-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-kamudatasarruf/psf/promote_or_share