Karadeniz Ereğli-Alaplı kara yolunun tek yönü heyelan nedeniyle kapanınca ulaşım diğer yönden kontrollü sağlanıyor.

Bölgede etkisini sürdüren sağanak nedeniyle Karadeniz Ereğli-Alaplı kara yolunun Göktepe Altı mevkiinde toprak kayması yaşandı.

"ŞİMDİ MAHKEMELERDE BOĞUŞUYOR" "ŞİMDİ MAHKEMELERDE BOĞUŞUYOR"

Kara yolunu kullananların ihbarı üzerine bölgeye polis, jandarma ve Karayolları ekipleri sevk edildi.

Güvenlik güçleri, taş, kaya, toprak ve ağaç parçalarının düştüğü yolun Alaplı-Karadeniz Ereğli istikametini ulaşıma kapattı.

Araç kuyruğu oluşan yolda sürücülere bu güzergahı kullanmaması için uyarıda bulunan ekipler, heyelanın aralıklarla devam ettiği bölgede güvenlik önlemi aldı.

Zonguldak Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Alaplı-Karadeniz Ereğli kara yolunda Göktepe Altı, Sevgi Barış Dostluk Plajı karşısında yola kaya parçaları düştüğü ve heyelan olduğu belirtilerek, bu nedenle yolun Alaplı'dan Karadeniz Ereğli istikametine olan yönünün trafiğe kapalı olduğu, diğer yönden ise ulaşımın kontrollü sağlandığı belirtildi.

Bölgedeki heyelan anı da cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

YOL ULAŞIMA KONTROLLÜ AÇILDI
Akşam saatlerinde ise Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yol kapanan güzergahın tek şeritten kontrollü olarak açıldığını duyurdu.
Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yapılan duyuru şu şekilde: "Alaplı-Ereğli yolu plajlar mevkisinde yola kaya parçalarının düşmesi ve toprak kaymasının devam etmesi nedeni ile kapanan Alaplı-Ereğli yolunda an itibariyle tek şeritten çift yönlü olarak trafik akışı sağlanmaktadır"

Zaman zaman yola kaya parçaları düşüyor, güzergahta su birikintileri var, sürücülerin bu güzergahtan geçerken dikkatli olması isteniyor.

WhatsApp Image 2023-12-09 at 14.28.32

AA-20231209-33142003-33142002-ZONGULDAKALAPLI_KARA_YOLUNDA_HEYELAN_NEDENIYLE_ULASIM_TEK_YONDEN_SAGLANDI

AA-20231209-33142003-33142001-ZONGULDAKALAPLI_KARA_YOLUNDA_HEYELAN_NEDENIYLE_ULASIM_TEK_YONDEN_SAGLANDI