Alaplı MYO Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçe protokolü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz,  Senato üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Tören, öğretim elemanları ve öğrencilerin tören alanına gelmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Alaplı MYO birincisi Yapı Ressamlığı Programı öğrencisi Alperen Ergün konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye geldi. Ergün, eğitim hayatı boyunca kendisine desteklerini esirgemediğini belirttiği bölüm hocalarına, ailesine ve arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen Alaplı MYO Müdürü Doç. Dr. Hatice Burçin Şolt, bir asırlık tecrübesiyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin gösterdiği ilerleme ve gelişmeye paralel olarak bu yıl Alaplı MYO’nun işletme yönetimi ve gemi inşaatı programlarına da öğrenci alacağını belirterek gerek Alaplı MYO Kampüsü gerek de eğitim ve öğretim faaliyetleri için büyük yatırımlar ve çabalar gösterdiğini belirttiği ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e teşekkürlerini sundu.

 ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ise konuşmasında 1924 yılında temelleri atılan ve bu yıl bir asrı dolduran tarih ve tecrübesiyle akademik, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda her geçen gün daha çok adından söz ettiren; her yeni çalışma ve faaliyetle gerek ulusal gerekse uluslararası alanda hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine yakışır mezuniyet törenleri gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek tüm akademisyenlere, idari personele, öğrencilere ve öğrenci ailelerine teşekkürlerini sundu. Öğrencilerin mezuniyet sonrasında ZBEÜ’yü temsil edeceklerini, onlarla büyük gurur duyduklarını ve her daim onlara destek olabilmek için hazır olduklarını ifade eden Rektör Özölçer, öğrencilere mezuniyet sonrası yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Törende konuşan Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal da ülkenin kalkınmasında mesleki eğitimin önemli olduğuna dikkat çekerek mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve ödülleri Rektör Özölçer ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Öğrencilerin mezuniyet yemini etmesi ve kep atmasının ardından tören sona erdi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 18.38.23 (2)

EREĞLİLİ UZUN MEHMET ZONGULDAK’TA ANILDI EREĞLİLİ UZUN MEHMET ZONGULDAK’TA ANILDI

D S C 6225D S C 6401D S C 6006

Muhabir: Tuncay Tokay