Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen geceye Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Merkez Komutanı Dz. Alb. Mustafa Güzel, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Daire Müdürleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye ve İlgenel Meclis üyeleri, Oda ve Dernek Başkanları, kulüp yöneticileri, sporcular ve spor camiasından isimler ile esnaflar katıldı. 
Gecede konuşan Alaplı Belediye Başkanı ve Alaplı Belediyespor Kulüp Başkanı Nuri Tekin, “1970 yılında Alaplı esnaflarından merhum Cemal Günaydın, merhum Nuri Altay, merhum Abdullah Kurt ve halen hayatta olan Halit Yaman ve Macit Yaman tarafından kuruldu Alaplıspor. Takımızın İlk Başkanı merhum Cemal Günaydın, Takımın İlk hocası ise yine merhum Çetin Cerrah ağabeyimizdi. 1984 yılında dönemin Belediye Başkanı merhum Ahmet Zeki Atalay döneminde Alaplı Belediyespor olarak tescil edildi. O dönemin zor ve çetin şartlarından bugüne kadar yoluna devam etti Alaplı Belediyespor. Alaplı’mızın, ilçemizin, şehrimizin her zaman onuru, gururu oldu. Bazen ağladık, bazen sevindik. Bazen yendik, bazen yenildik. Ama hiçbir zaman duruşumuzdan taviz vermedik. Ve Allah bize nasip etti sonunda Alaplı Belediyespor’u olması gereken yere BAL ligine çıkardık. İnşallah bundan sonra daha üst liglere çıkmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. 1970 yılında Alaplı Spor olarak kurulan ve sonrasında Alaplı Belediyespor olarak yoluna devam eden futbol takımımızın o günden bu yana Başkanlığını, yöneticiliğini yapan, kahrını çeken, yağmur çamur demeden arma aşkına, Alaplı aşkına takımımıza destek olan başta kurucu başkanımız Merhum Cemal Günaydın olmak üzere Merhum Nuri Atlay’ı, Merhum Abdullah Kurt’u, Merhum Çetin Cerrah’ı, Merhum Ali Şan Öztürk’ü Merhum Saim Temiz’i, Merhum Mehmet Altay’ı Rahmet ve saygıyla anıyor ve halen aramızda olan ve takımımızda başkan ve yöneticilik yapan Halit Yaman’a, Macit Yaman’a,Seçkin Tekin’e, Mehmet Mümtaz Yaman’a, Muhabbet Tezel’e, Nevzat Çimenoğlu’na, Faruk Çaturoğlu’na, Ali Eren’e, Tarık Yazıcı’ya, Serdar Akyol’a Kulübümüzün mevcut asbaşkanı Erdal Akbaba’ya, Değerli yönetim kurulumuza, Fikret Aydın’a,Hocamız Gökmen Başoğlu’na, Kulüp Müdürümüz Ali Ünlü’ye Kulübümüzün her kademesinde görev alan kulüp personelimize, İş adamlarımız ve esnafımıza, Yağmur çamur demeden takımımız hiçbir zaman yalnız bırakmayan Mavi Şeytanlar taraftar grubumuza ve Alaplı Belediyespor’a gönül vermiş tüm taraftarlarımıza, Ve değerli Alaplı halkına yürekten teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.
Konuşmamaların ardından gecede forma satışı yapıldı.

‘PARTİME İHANET ETMEDİM’ ‘PARTİME İHANET ETMEDİM’

WhatsApp Image 2023-11-02 at 21.58.23WhatsApp Image 2023-11-02 at 21.58.23 (2)WhatsApp Image 2023-11-02 at 21.58.23 (1)WhatsApp Image 2023-11-02 at 21.58.23 (3)