Alaplı’nın istihdama katkı sağlayan en büyük fabrikası olan Ak-Al Dinarsu İplik Fabrikası bölgeye sağladığı istihdam ve iş güvenliği ile çalışanlarının ve ailelerinin yanında olmaya devam ediyor.

AKAL’dan yapılan açıklamaya göre; “Bir kaç gündür özellikle Alaplı kamuoyunda Dinarsu Ak-Al İplik Fabrikası üzerinden yapılmaya çalışılan spekülasyonlara rağmen birçok özel sektör kuruluşuna göre işçilerine daha fazla maaş ödeyip, çalışanlarına ikramiye ve gıda yardımı gibi sosyal ve ekonomik katkıda bulunan Dinarsu Ak-Al İplik Fabrikası işçisine güven istihdama katkı veriyor.

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN YOK

Bünyesinde yaklaşık bin işçiye istihdam sağlayan Dinarsu Ak-Al İplik Fabrikası’nda birçok özel sektör kuruluşunun aksine asgari ücretle çalışan hiçbir işçi yok. Personeline asgari ücretin oldukça üzerinde ve düzenli olarak maaş ödüyor.

AYLIK 3 BİN LİRA GIDA DESTEĞİ

Bundan önce personeline her ay bin lira gıda yardımında bulunan Dinarsu Ak-Al İplik Fabrikası Temmuz ayından geçerli olmak üzere gıda yardımını ayda 3 bin liraya yükselterek personeline enflasyona karşı mücadelede de destek oluyor.”denildi.

Bakan Şimşek açıkladı... TL'ye güven artıyor! Bakan Şimşek açıkladı... TL'ye güven artıyor!

Muhabir: Tuncay Tokay