Whatsapp Image 2024 02 29 At 00.18.09 

Türkiye İşçi Partisi’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Cihangir Amca, kadın ağırlıklı belediye meclis listesi ile seçim çalışmalarını yürütüyor.

 

 

“Kentin sakini değil, sahibiyiz”, “halka yalan söylemek suçtur” sloganları ile dikkatleri çekmeyi sürdüren  Türkiye İşçi Partisi (TİP)  Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Cihangir Amca, Uzun Mehmet Anıtı  Önünde başlattığı seçim çalışmalarını kapı kapı seçmenlere giderek “değişimi şart!” demeyi sürdürüyor. Belediye meclisi listesinde 12 kadın adaydan ilk 15’nde 7 kadın aday yer alıyor. İlk 15’de  en çok kadın adaya sahip olan TİP’in bir başka sloganı da, “kadınsız olmaz!” Belediye meclis üyeleri ısrarla ve altını çizerek her platforma “Başkanın askerleri olmayacağız” ifadesini kullanıyor. Tüm Belediye Meclis adayları demokratik bir yöntemle belirleyen TİP’in listesindekiler, “halkın temsilcisi olacakları” vurgusuyla görevlerini yerine getireceklerini ilan ediyorlar. 

Whatsapp Image 2024 02 29 At 00.18.54

LİYAKAT AĞIRLIKLI SEÇENEK

Kdz. Ereğli Sanat Kurumu Derneği Başkanlığı görevini de sürdüren Erdemir emeklisi 52 yaşındaki Cihangir Amca, ekibi ile birlikte öncelikle esnaf ziyaretlerini yaptıktan sonra, vatandaşların kapılarını çalarak, kendisini ve meclis üyelerini tanıtarak, “değişim şart! Birlikte değiştirelim” diyor. Amca,  başkan seçildiği takdirde betoni değil, insani hizmet edeceklerini kaydederken, tüm kararları halk ile birlikte alacaklarını anlatıyor. Sahil bandında kurdukları tanıtım standı ile de seçmenlere ulaşmak için çalışmalar yürüten TİP Adayı Cihangir Amca ile birlikte meclis üyeliğine aday olanlar, ilçe halkına farklı bir belediye meclis listesi ile seçenek sunduklarını belirtiyor. 

SOLUNUM YOLLARI HASTALIKLARINA DİKKAT!

Belediye Başkan adayı Cihangir Amca, ısrarla çevre sorunlarına dikkat çekerken de, şöyle konuşuyor:

“Bizler ölüyoruz. Gerçekten ölüyoruz. Nasıl biliyor musunuz? Ereğli’de her iki aileden birinde solunum yollarına bağlı hastalıklar var hem de çok büyük hastalıklar var. Her iki aileden biri diyorum. Koah astım ve solunum yollarına bağlı kanserler gibi biz ölüyoruz. Bizim birinci önceliğimiz bu olmalı. Bir yerlere para harcamaktan önce bizim yapacağımız şeyin var olan sorunlarımızı çözmek olduğunu biliyoruz ve çözeceğiz. İşbirliği yapacağız çözeceğiz. Hava kirliliği sadece bizi öldürmüyor. Tüm canlıları öldürüyor. Nerede bizim kara ağaçlarımız, Ereğli’de Alaplı’da bu bölgedeki tekne imalatının, tersaneciliğin çıkış olmasının ana sebeplerinden biridir kara ağaç. Nerede yok! Çileğimiz mis gibi kokulu çileğimiz nerede yok?”

Whatsapp Image 2024 02 29 At 00.20.02

CİHANGİR AMCA’NIN BELEDİYE MECLİS LİSTESİNDE ŞU İSİMLER BULUNUYOR

 

AYŞE

HİNDİSTAN

LİSE

SERAMİKÇİ

HALİL

BAKAR

LİSANS

İNŞAAT MÜHENDİSİ

MAKBULE

HASTÜRK CANDAN

LİSE

İŞÇİ

İRFAN

KILIÇARSLAN

LİSE

İŞÇİ

BENGÜ

ER

LİSANS

ÖĞRETMEN

FETHİ

YEĞEN

LİSANS

MAKİNA MÜHENDİSİ

SEDA ZEHRA

MÜSELLİM

LİSANS

AVUKAT

CENGİZ

ILGIN

LİSE

İŞÇİ

MURAT

AKBAŞ

LİSE

İŞÇİ

GÜLAY

ARSLAN

LİSANS

ÖĞRETMEN

TOYLAN CAHİT

ŞAHİN

LİSE

ÖĞRENCİ

ARİFE

BAKKALOĞLU

LİSE

İŞÇİ

KERİM

AMCA

LİSE

İŞÇİ

KADİR MURAT

TİMURCAN

LİSANS

JEOFİZİK MÜHENDİSİ

FATMA GÜLER

BARIŞ

LİSANS

HALKLA İLİŞKİLER

ERHAN

DEMİRALAY

LİSE

İŞÇİ

RUKİYE

YAZAN

ÖNLİSANS

İŞÇİ

ÖNER

ÖNDER

ÖNLİSANS

İŞÇİ

ARMAĞAN

AÇIKGÖZ

LİSE

İŞÇİ

YUSUF ERKAM

LİKOĞLU

LİSE

İŞÇİ

FEYZA

ÇELİKKOL

ÖNLİSANS

TURİZM İŞLETMECİ

HAFİZE

ŞAHİN

LİSE

İŞÇİ

NAKİ

TURAN

LİSANS

DOKTOR

CELAL CAN

ALTUNTAŞ

ÖNLİSANS

İŞÇİ

NEVZAT

ERBİL

LİSE

İŞÇİ

HÜLYA

SARI

ÖNLİSANS

BÜRO YÖNETİMİ

ŞEVKİ TOLGA

DEMİR

LİSE

İŞÇİ

ASİYE

SARI

LİSE

İŞÇİ

(Haber Merkezi)

SİLAHLA VURULMUŞ HALDE DOĞUM YAPTI SİLAHLA VURULMUŞ HALDE DOĞUM YAPTI