AK Parti Zonguldak Milletvekili Bozkurt, "Ereğli'de bir belediye başkanımız var, Halil Posbıyık. Diyordu ki Ereğli'de devlet yatırımı yok, şimdi 9-10 aydır sesi kesildi. Ereğli'de devlet yatırımları egemen olmaya başladı, her anlamda, her sokakta, her mahallede devlet yatırımları var."

AK Parti Gülüç Belediye Başkan adayı Sönmez, "Üzülerek görüyorum ki bu seçim döneminde yalan ve algı ile siyaseti yönlendirmek isteyenler var. Baskı, tehdit ve şantaj ile vatandaşın tercihini değiştirmek isteyenler var."

AK Parti Gülüç'de seçim bürosunun açılışını AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, İl ve ilçe başkan ve yöneticileri, adayların yanı sıra partililerin katılımı ile gerçekleştirdi.

"YAPILANLARI BİLİYORSUNUZ"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, burada yaptığı konuşmada, AK Partili belediyeciliğe dikkati çekerek, şunları söyledi. "Bugüne kadar Türkiye'de belediyecilik anlamında yapılan hizmetlere halkımız şahit. Zonguldak merkezde yapılanları biliyoruz. Bizim işimiz gücümüz madem ki burada yaşıyoruz, buranın sakiniyiz, insanımızın hayat kalitesini, yaşam konforunu arttıracak her türlü işte iktidarla yerel yönetimin birlikte olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Aynı dili konuşan insanlardan bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. AK Parti belediyeciliği döneminde Gülüç'e ne kazandırdıysak bunun aslında Ankara ile bakanlarla olan güzel ilişkilerle meydana geldiğini unutmamamız gerekir. İnsanları beğenirsiniz, beğenmezsiniz, eleştirir eleştirmezsiniz, Gülüç'ün hafızası asla şaşmaz. Gülüç'e ne katma değer olduysa bilin ki bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığını ekiple süreçle olmuştur. Burada MHP'nin temsilcileri ile bu süreçte temaslarımız oldu. Türkiye yüzyılı diye bir vizyon öne konuldu. Bu kalkınma yerel yönetimlerdeki başarıdan geçer. Cenab-ı Allah inşallah 31 Mart'ta Zonguldak'ta yakaladığımız başarının taçlanacağına inanıyorum."

"MUTLULUK VERİCİ BİR TABLO"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt da, 31 Mart akşamı Karadeniz Ereğli ve Gülüç'de AK Partili belediyecilik ile tanışacağını belirterek, şu ifadelere yer verdi: Karşımızda Gülüç'de mutluluk verici bir tablo var. Gördüğümüz tablo 31 Mart'ın ayak sesleri. Amacını yitiren siyasetin, geleceğin, istikbalinin olmadığı düşüncesindeyiz. Bu noktada AK belediyecilik, gerçek belediyecilik adına yola çıkan arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Buradaki hizmetler bizden önceki ilçe başkanlarının ve değerli milletvekillerimizin eseridir. Kimse bizlerin yaptığı hizmetleri yok saymasın. İnşallah 31 Mart'tan sonra burada gerçek belediyecilik AK belediyecilik hakim olacak. Hizmetlerimiz artarak devam edecek diyoruz. 1994'de Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği ile başlayan belediyecilik anlayışımız her geçen gün artarak devam edecektir. Emsali olmayan bir belediyeciliği harekete geçiren AK belediyeciliktir.

Başkan Aydın, üç bin vatandaşı ağırladı Başkan Aydın, üç bin vatandaşı ağırladı

"POSBIYIK'IN 9-10 AYDIR SESİ KESİLDİ"

Geldiğimiz günden beri geceli gündüzlü çalışma halindeyiz. Bölgemize önemli eserleri, hizmete soktuğumuzu ve bölgenin inşaat halinde olduğunu görüyorsunuz. Ereğli'de bir belediye başkanımız var, Halil Posbıyık. Diyordu ki Ereğli'de devlet yatırımı yok, şimdi 9-10 aydır sesi kesildi. Ereğli'de devlet yatırımları egemen olmaya başladı, her anlamda, her sokakta, her mahallede devlet yatırımları var. Ereğli Belediye Başkan adayımız İbrahim Sezer'e de desteklerinizi talep ediyorum. 31 Mart tarihinde Ereğli Belediyesi de AK belediyecilik ile buluşacak ve inşallah önemli eserleri Ereğli'ye hep birlikte kazandıracağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ormanlı'daydık. Ormanlı'ya doğalgaz müjdesi verdik, Kandilli'ye olduğu gibi Ormanlı'ya da müjdeyi verdik. Her geçen gün yeni bir müjdeyi Ereğli halkımız ile buluşturuyoruz. Gülüç halkımız ile belediye başkanımızın projelerin arkasındayız. Seçildiği andan itibaren Ankara'da bunun mücadelesini vereceğiz ve Gülüç'ü hak ettiği noktaya getireceğiz."

"SIKINTILARI VE BEKLENTİLERİ BİLİYORUZ"

AK Parti Gülüç Belediye Başkan adayı Kerim Sönmez de konuşmasında, yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler de aktararak, şunları söyledi: "Hepinizin bildiği gibi Yazı İşleri Müdürü olarak çalışırken istifa ederek adaylığımı ortaya koydum. Önce Allah'a sonra halkımıza güvendim. 33 Yıldır görev yaptım. Gülüç'ün sıkıntılarını, belediyelerden insanlarımızın beklentilerini çok iyi biliyoruz. İyi bir ekip kurduk. Bu kadronun iktidarın da gücünü arkasına aldığında yapamayacağı hizmet çözemeyeceği sorun kalmaz. İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, geçmiş dönem yöneticilerimiz hepsi burada. Bunun bir ışık vermesi lazım. Diyorlar ki başkanımızın arkasındayız, beraberiz. Siz göreve getirin hizmeti görün diyorlar, teşekkür ediyorum.

"BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ"

Belediyecilik bizim işimiz. Saçlarımızı belediyecilikte ağarttık. Beldemizde yapılan tüm hizmetlerde partimizin mührü var. Bakmayın siz biz yaptık dediklerine. Yaptık, ettik diyenler var. Belediye tarafından yapılan hizmetler AK Parti döneminde yapıldı. Üzülerek görüyorum ki bu seçim döneminde yalan ve algı ile siyaseti yönlendirmek isteyenler var. Baskı, tehdit ve şantaj ile vatandaşın tercihini değiştirmek isteyenler var. İnsanlarımız ayrıştırıldı, dün düğünde, kahvede, dernekte, camide olanlar bugün birbirleri ile konuşamaz hale geldi. Herkes bunun farkında. İnsanlar aşı ve işi ile tehdit ediliyor hale geldi. Benim seçilmem durumunda belediyeden işçi çıkarmaların olacağı söyleniyor, tüm personele sesleniyorum. Ben sizin içinizden biriyim, sorunlarınızı en iyi ben biliyorum. Korkmayın rahat olun. Belediye başkanı olduğumda tüm sıkıntılarınız bitecek, yüzünüz gülecek. Bırakın işten çıkarılmayı, söz veriyorum, kaderiniz iki belediye başkanının iki dudağı arasında olmasın diye hepinizi sendikalı yapacağım. Belediyenin tüm kapıları halkımıza açık olacak."

428683690 10226453650302318 3849960977332457465 N428676770 10226453650582325 8175388606434977386 N428664515 10226453646422221 2982138957142416809 N

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)