Konuya ilişkin Gülüç Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde: "2014 yılında göreve geldikten sonra belediyeden emekli olan işçilerin tüm tazminatlarını ödeyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, her dönem toplu sözleşmelerde de bölgede imsisine en yüksek zamları verdi. Başkan Demirtaş, belediye bünyesinde kurulu olan şirkette çalışan personelin sendikaya geçmesini sağladı. Başkan Demirtaş, bu gün Belediye İş Sendikası ile yapılan görüşmelerde belediyenin şirketinde çalışan işçilere yüzde 100’e varan oranlarda büyük zam yaptı.

 

Efes Selçuk turizm sezonuna erken başladı Efes Selçuk turizm sezonuna erken başladı

"İŞÇİNİN BÜYÜK EMEĞİ VE KATKISI VAR"

Yapılan anlaşma sonrası belediyede çalışan işçiler Başkan Demirtaş’ı ziyaret ederek “Başkanım her zaman her koşulda seninleyiz” diyerek teşekkür etti. Başkan Demirtaş, Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş ile 2024 ve 2025 yılları kapsayan 2 yıllık toplu sözleşmeyi imzaladıktan sonra anlaşmanın tüm personele hayırlı olmasını diledi. Demirtaş konuşmasında “Bizler Gülüç’e hizmet edebildiysek, bir çok eseri kazandırabildiysek bunda işçilerimin büyük emeği ve katkısı var. Bende her toplu sözleşme döneminde belediyemizin imkanlarını sonuna kadar zorlayarak hep işçilerimize yüksek zamlar vermeye çalıştım. Bu günde yine işçilerimizin hak ettikleri ve belediyemizin de imkanları doğrultusunda en yüksek oranda zam verdik. İşçilerimize helali hoş olsun. Allah aileleri ile birlikte güzel güzel yemek nasip etsin. Ben her zaman belediyede çalışan personelimin yanında oldum, bundan sonrada olmaya devam edeceğim. İnşallah Gülüç’ümüze memurlarımızla, işçilerimizle daha çok güzel hizmetler yapacağız” dedi.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş, toplu sözleşmenin tüm üyelerine hayırlı olmasını dileyerek her zaman işçinin yanında duran Başkan Demirtaş’a teşekkür etti.

(Haber Tuncay Tokay)

Whatsapp Image 2024 02 29 At 16.17.08Whatsapp Image 2024 02 29 At 16.17.09Whatsapp Image 2024 02 29 At 16.17.09 (1)