Whatsapp Image 2024 05 13 At 17.09.04

Bozhane Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kılıç'ın cenazesi Kestaneci Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde uzun yıllar İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü görevinde bulunan Başkan Danışmanı Mustafa Kılıç için ilk tören yıllarını verdiği Kdz. Ereğli Belediyesi’nde yapıldı.

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Kılıç’ın naaşı Kdz. Ereğli Belediyesi çalışanlarının göz yaşları içerisinde tören alanına getirildi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, oğlu Tuğberk Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, TSO Başkanı Arslan Keleş, çeşitli oda ve dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, çalışanlar ve çok sayıda insanın hazır bulunduğu törende Belediye Başkanı Halil Posbıyık, duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

 "ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜZ"

Büyük üzüntü yaşayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi: "Bugün gerçekten çok üzüntülüyüz. Hiç beklemediğimiz büyük bir kaybımız var. Sadece bizim kaybımız değil, Ereğli’nin de kaybı büyük. Çok değerli bir arkadaşımızı kaybettik. O, Ereğli’ye çok hizmet etti. Hemen hemen Ereğli’nin her karışında alın teri vardır. Hizmetlerinden dolayı kendisine müteşekkiriz. Çok uzun zaman İmar işlerinin başında bulundu. Hatta emekli olduktan sonra danışman olarak onu tekrar devam ettirdik. Çünkü Ereğli’nin ve belediyemizin ona ihtiyacı vardı.

 "İMAR İŞLERİNİN HAFIZASIYDI"

Benim tabirimle o, Ereğli’nin imar işlerinin hafızasıydı. Bugün itibariyle Ereğli Belediyesi önemli bir hafızasını kaybetti. Çok önceki yıllardaki problemleri arşivde bulamazsak onda bulurduk, ona sorardık. Böyle değerli bir arkadaşımızdı. Aynı zamanda iyi bir aile babasıydı. Ailesine son derece düşkündü. Ereğli’deki ilişkileri çok iyiydi, herkes tarafından sevilirdi. Yani insan olmanın, adam olmanın bütün meziyetleri onun üzerinde toplanmıştı. Onu sevgiyle gönderiyoruz. Onu özleyeceğiz. Allah onu nur içerisinde yatırsın. Cennet kapılarını açsın. Ereğlimize verdiği hizmetlerden, ailesine verdiği hizmetlerden dolayı hep iyi yerde olsun. İnanıyorum öbür dünyada da iyi yerde yerini bulacaktır. Bütün Ereğli’ye sabırlar diliyorum, en başta ailesi olmak üzere eşine, çocuklarına, torununa başsağlığı diliyorum.”

Başkan Posbıyık’ın konuşmasının ardından din görevlileri tarafından dua edildi, helallik alındı.

Bozhane Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kılıç'ın cenazesi Kestaneci Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, önceki dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasiler, meslek odaları yöneticileri, ailesi ve sevenleri katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.26

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.26 (1)

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.27

KANDİLLİ’DE JANDARMA HAVAYA ATEŞ AÇTI KANDİLLİ’DE JANDARMA HAVAYA ATEŞ AÇTI

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.27 (1)

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.28

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.28 (1)

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.16.29

(Haber Merkezi)