‘Hayat boyu öğrenme haftası’ etkinlikleri kapsamında hazırlanan sergi Atatürk Kültür Merkezi içindeki üç ayrı sergi salonunda halkın beğenisine sunuldu.

El sanatlarını tüm branşlarının yer aldığı serginin 7 Haziran’da kazar gezilebileceği bildirildi. AKM zemin katındaki iki ayrı solanda giyim-nakış ürünleri ve seramik-hat-ahşap boyama; üst kata ise seramik-resim ve cam boyama ürünleri yer alıyor.

YARATICI VE VERİMLİ

Geniş kapsamlı serginin açılışı öncesi konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Bozkurt, "Cumhuriyetimizin 100. yılında, Halk eğitimi merkezleri Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe ve bilimsel düşünme gücüne sahip, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetişmesinde önemli görevler üstlenmişlerdir” dedi.

ŞEHİR MEZARLIĞINDA MEVLİD ŞEHİR MEZARLIĞINDA MEVLİD

“VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİ EN İYİ YAPANDIR”

Bilgi ve becerenin hayata yön verdiğini ifade eden Bozkurt, şunları söyledi: "Devletimizin aile kurumunu güçlendirmeye ve aile eğitimine ilişkin en önemli çalışmaları arasında çocuklarımızın ve kadınlarımızın sınırsız bir şekilde eğitim hizmetinden yararlanması gelmektedir. Zonguldak Ereğli Halk eğitimi Merkezimiz de birçok farklı alanda kurslar düzenleyerek çocuklarımızdan kadınlarımıza, kadınlarımızdan ve yaşlılarımıza kadar köy, belde ve mahallerimizdeki insanlara ulaşarak bu görevi en güzel şekilde yerine getirmektedir. Artık bilgi ve bilmek tek başına yeterli değildir. Bilgiyi beceriye dönüştürüp bilginin hayatla bütünleştiği, hayata yansıdığı kısacası mesleki eğitimin hayatımıza yön verdiği bir dönemden geçiyoruz. İnsanımızın mesleki eğitimle buluşmasında ve öğrendikleri ile hayata tutunup ekonomilerine katkı sağlarında halk eğitim merkezlerinin önemli bir yeri vardır. Aşçılıktan kuaförlüğe, kaynak teknolojilerinden bilişim teknolojilerine, elpek dokumadan çeyiz ürünleri hazırlamaya, el sanatlarından giyim teknolojilerine kadar mesleki kurslarımızdaki kursiyerlerimiz birçok kazanım elde etmektedirler.

"BİRLİKTE BAŞARIYORUZ"

Atatürk'ün ‘Vatanını en çok seven görevi en iyi yapandır’ sözünü de yaşam felsefi haline getirmenin en güzel örneğini sergileyen Zonguldak Ereğli Halk Eğitim merkezimiz ilçemizde önemli bir değer olmasında, kursiyerlerimizin bilgiyi beceriye dönüştürmesinde merkezimizde görev yapan hocalarımızın emekleri çok büyüktür. Biraz sonra açılışını yapacağımız sergimize katkı sağlayan kursiyerlerimize, öğretmenlerimize, müdür yardımcılarımıza ve çalışanlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki birlikte başarıyoruz. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen ilçe milli eğitim şube müdürlerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Sayın Kaymakamımıza kurumum ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.”

Açılışa CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül yanı sıra bazı daire müdürleri ve çok sayıla davetli katıldı.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.41Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.41 (1)Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.43Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.43 (1)Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.43 (2)Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.56.43 (3)

(Haber Merkezi)

Editör: Derya Tetik