Konut yatırım enstrümanı olmaktan çıktı! Konut yatırım enstrümanı olmaktan çıktı!

İSTANBUL (AA) - Boytrans'ın, tır şoförlüğü mesleğine ilgi duyanlar için düzenlediği Boytrans sürücü akademisinin ilk mezunları sertifikalarını aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Erciyes Anadolu Holding bünyesinde lojistik alanında hizmet veren Boytrans, tır şoförlüğü mesleğine ilgi duyanlar için düzenlediği Boytrans sürücü akademisinin ilk mezunları için tören düzenledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boytrans Genel Müdürü Köksal Doğru, sektördeki meslek eleman ihtiyacını karşılamak için başlattıkları sürücü akademisinin ilk mezunlarını verdiğini aktardı.

Tır şoförlüğüne ilgi duyan gençlerin 4 aylık zorlu ve detaylı bir eğitim sürecinden geçtiğini belirten Doğru, "Eğitim sürecinin ardından teorik ve pratik sınavları başarıyla tamamlayarak Boytrans Lojistik filosunda işe başlıyorlar. Bu projemizle sektörümüzde tır şoförü olarak çalışmak isteyen gençlerimize iş ve meslek edindirmekle beraber, sektörümüzün bu kritik meslek grubundaki eleman sorununun da önüne geçmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Boytrans, düzenlediği sürücü akademisi projesi ile nitelikli tır sürücüsü olarak sektörde çalışmak isteyen adaylara hem meslek edindirmek hem de sektörde son yıllarda yaşanan sürücü sıkıntısının önüne geçmek hedefliyor.