, ,

Karadeniz Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden restorantlara gönderilen yazıda, Bozhane mevkisinde bulunan Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi tarafından işletilen Bozhane Balıkçı Barınağının denetiminin 1 Nisan 2024 tarihinde yapıldığını hatırlattı.

Yapılan denetimlerde restorantların kaldırımı işgal ettiği, demir profilden yapılmış alanların lokanta olarak kullanıldığının tespit edildiğini ve bu durumun Su Ürünleri Kanunu mevzuat hükümlerine aykırı olduğu belirtildi.

Yazıda, mevzuata aykırı üst yapılarla ilgili önceki yapılan denetimlerlerde 9 Ekim 2023 tarihinde uygunsuzluğun giderilmesi için yasal süre tanındığı ve bu süre zarfında mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmediğinden restorantlara idari para cezası uygulandığı kaydedildi.

Restorant sahiplerine tebliğ edilen yazıda, "1 ay içerisinde aykırı yapıların uygun hale getirilmediği taktirde Su Ürünleri Yönetmeliği mevzuatına göre aynı kabahatin tekrarı hükmü çerçevesinde toplamda 262 bin 472 lira idari para cezası uygulanacaktır" denildi.

(Haber Merkezi)