CAM SİLERKEN DÜŞEN KADIN AĞIR YARALANDI CAM SİLERKEN DÜŞEN KADIN AĞIR YARALANDI

İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu imzasıyla gönderilen açıklamada şu görüşler savunuldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Köylü milletin efendisidir’’ dediği halde birileri köylü çiftçimize  ‘’Ananı da al git ‘’ demekten çekinmemiştir. 

Atatürk ‘’Beni Türk hekimlerine emanet ediniz ‘’ derken; birileri çıkmış ‘’Gidiyorlarsa gitsinler’’ diyebilmiştir. 

Atatürk ‘’Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve en saygıdeğer unsurlarıdır” derken birileri ‘’okullar yan gelip yatma yerleri değildir’’ diye kendisine itiraz eden tüm kesimleri değersizleştirmeye ve hedef göstermeye devam etmiştir.

Gelinen bu noktada bile bile geliyorum diyen şiddet; İstanbul’da bir özel eğitim kurumunda bir okul müdürünün katledilmesiyle yaşanmıştır. Bu yaşanan olay belki de eğitim emekçilerimizin yıllardır alanlarda sesini duyurmaya çalıştıkları halde seslerini duymayanların akıllarını başlarına getirir. İstanbul’da yaşanan bu insanlık dışı olayı şiddetle kınıyoruz. Tüm hükümet yetkililerini bu olayların bir daha yaşanmaması için, çok daha caydırıcı tedbirler almaya davet ediyoruz. Bu alınacak tedbirlerinde ‘’ Ben istedim oldu’’ diye hazırlanan müfredat yasası gibi değil, eğitimin tüm bileşenlerinin görüş ve düşüncelerinin alınarak yapılması gerektiğini kamuoyu ile paylaşmak isteriz.